مصاحبه مطبوعاتی مدیرکل بنیاد مسکن استان با اصحاب رسانه

953

آقای مهندس زمانی نژاد ، مدیر کل بنیاد مسکن استان ضمن تبریک ۲۱ فروردین ، سالروز افتتاح حساب ۱۰۰ و تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به فرمان حضرت امام خمینی (ره) عملکرد بنیاد بنیاد استان را در حوزه های مختلف تشریح نمودند .

ایشان ابراز داشتند : بادرایت و آینده نگری حضرت امام (ره) و با هدف خانه سازی برای محرومین جامعه و عمران و آبادانی روستاهای کشور بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تاسیس گردید بطوریکه بنیاد مسکن تاکنون منشا خدمات زیادی بویژه برای روستائیان عزیز بوده و ما مفتخریم که با تلاش و کوشش نیروهای مومن و متعهد بنیاد شاهد آن باشیم که مسئولان نظام روز به روز بر وظایف بنیاد که همان خدمت رسانی این نهاد مقدس به مردم جامعه می باشد می افزایند .

مدیر کل بنیاد مسکن استان همچنین ابراز داشتند : از ابتدای تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان تاکنون تعداد ۳۵۰۰ خانوار در استان موفق به اخذ تسهیلات ودیعه مسکن با اعتباری بالغ بر ۷۸ میلیارد ریال از بنیاد گردیده اند .

ایشان همچنین در حوزه عمران روستایی ابراز داشتند : برای ۹۰۱ روستای استان طرح هادی روستایی که به عبارتی همان شناسنامه روستا می باشد تهیه گردیده بطوریکه در ۳۶۷ روستای استان طرح هادی روستایی آغاز گردیده و تاکنون ۱۸۳ طرح در روستاهای استان مورد بهره برداری قرار گرفته است .

مهندس زمانی نژاد همچنین از واگذاری ۶۷۶۹ قطعه زمین به روستائیان استان جهت ساخت مسکن خبر دادند و افزودند: در حال حاضر کلیه ساختمانهای روستایی با نظارت مهندسان ناظر بنیاد و بصورت فنی احداث می گردد و البته روستائیان عزیز می توانند برای هر واحد مسکونی روستایی مبلغ ۱۲۵ میلیون ریال تسهیلات کم بهره با کارمزد ۵ درصد دریافت نمایند .

مدیر کل بنیاد مسکن استان همچنین از صدور بیش از ۸۵ هزار جلد سند مالکیت روستایی خبر دادند که این اسناد کمک شایان ذکری در اخذ تسهیلات و اثبات مالکیت روستائیان به آنها نموده است .

مهندس زمانی نژاد در بحث احداث مسکن شهری و مسکن مهر نیز ابراز داشتند : احداث مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت براساس قانون به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی محول گردیده بطوریکه بنیاد مسکن استان تاکنون ۱۰۴۴ واحد مسکونی را احداث و مورد بهره برداری قرار داده و تعداد ۷۰۴ واحد مسکونی و ۳۵ واحد خدماتی نیز در سطح استان در دست احداث دارد .

ایشان نظارت بر عملیات ساخت و اجرای ۲۵۹۰ واحد مسکن مهر ۹۹ ساله و مسکن شهری در ۱۰ شهر استان ، نظارت عالیه بر اجرای ۷۱۰۹ واحد مسکن مهر خود مالکین و شرکتهای تعاونی در ۱۶ شهر استان را از دیگر فعالیتهای حوزه مسکن شهری بنیاد مسکن استان اعلام نمودند .

مدیر کل بنیاد مسکن استان همچنین در بحث احداث واحدهای مسکونی روستایی ابراز داشتن متاسفانه در استان گلستان تعداد ۱۱۸ هزار واحد مسکونی کم دوام و بی دوام وجود دارد که بنیاد مسکن استان در تلاش است با اعطای تسهیلات مسکن روستایی نسبت به مقاوم سازی و بهسازی این واحدها با تلاش مالکین این واحدها اقدام نماید .

ایشان افزودند : بنیاد مسکن استان از ابتدای سال ۸۴ که طرح ویژه نوسازی و بهسازی مسکن روستایی در کشور آغاز گردید ، نسبت به احداث ۵۹۵۰۳ واحد مسکونی روستایی اقدام نموده بطوری که تاکنون ۴۷۹۶۴ واحد از این تعداد مورد بهره برداری قرار گرفته است .

ایشان همچنین افزودند : بنیاد مسکن استان به لحاظ فنی اقدام به تشکیل نظام فنی روستایی جهت نظارت بر ساخت واحدهای مسکونی روستایی با بکارگیری تعداد ۲۹۰ نفر ناظر فنی روستایی نموده است و همچنین تعداد ۱۲۵ دفتر خدمات فنی و مهندسی در سطح استان جهت ارائه خدمات فنی و مهندسی به روستائیان ایجاد گردیده است .

مهندس زمانی نژاد همچنین از بازسازی و احداث ۱۹۵۰۰ واحد مسکونی روستایی حادثه دیده از حوادث غیر مترقبه در سطح استان و ۵۵۸۲ واحد مسکونی روستایی توسط بنیاد مسکن استان بعنوان ستاد معین بازسازی در خارج از استان خبر دادند و افزودند بنیاد مسکن استان موفق به احداث و بازسازی ۱۳۴۹ واحد مسکونی در ۲۲ روستای زلزله زده در شهرستان ورزقان استان آذربایجان شرقی که مورد بازدید مقام معظم رهبری نیز قرار گرفته بودند ، گردید بطوری که اولین و دومین و سومین روستای زلزله زده توسط بنیاد مسکن استان گلستان بازسازی گردید .

ایشان همچنین از اعطای تسهیلات قرض الحسنه جهت تعمیر واحدهای مسکونی روستایی در سال ۹۲ به تعداد ۵۴۰ فقره با سقف ۲۰ میلیون ریال جمعاً به مبلغ ۱۰۸۰۰ میلیون ریال خبر دادند .

مهندس زمانی نژاد مدیر کل بنیاد مسکن استان در خاتمه ابزار داشتند : در دهه حساب ۱۰۰ امسال تعداد ۳ طرح هادی روستایی با اعتباری بالغ بر ۱۰۲۷۱ میلیون ریال و تعداد ۱۵۲۰ واحد مسکونی روستایی با اعتباری بالغ بر ۱۹۰ میلیارد ریال افتتاح و مورد بهره برداری هم استانیهای عزیز قرار خواهد گرفت .

 

 

تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت، ۱۳۹۳ Print This Postنسخه قابل چاپ |


  • گرگان، میدان بسیج، سایت اداری استانداری
  • تلفن تماس: 2-32480281 017
  • نمابر: 32480280 017
  • سامانه پیامکی: 100000100100
  • پست الکترونیکی: info@bmgolestan.ir

© تمامی حقوق مادی و معنوی این پرتال متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان می باشد.