بازدید از بنیاد مسکن شهرستان گرگان و دیدار با همکاران شعبه

بنا به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان ، آقای امامی ، نماینده محترم مردم شریف گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی و هیات همراه با حضور در بنیاد مسکن شهرستان گرگان با مدیر و پرسنل این اداره دیدار نمودند .

ایشان در ابتدای حضورشان در بنیاد مسکن شهرستان مورد استقبال آقای مهندس خسروی ، مدیر بنیاد مسکن شهرستانهای گرگان و آق قلا قرار گرفتند و با حضور در کلیه اتاقهای اداره ، با همکاران شعبه دیدار نمودند .

در ادامه این بازدید آقای خسروی به تشریح فعالیتهای بنیاد مسکن در شهرستانهای گرگان و آق قلا پرداختند.

ایشان ابراز داشتند : بنیاد مسکن شهرستان گرگان دارای ۱۴ نفر پرسنل می باشد که از این تعداد ۱۰ نفر دارای مدرک لیسانس و ۲ نفر دارای مدرک کاردانی و ۲ نفر هم مسئول انتضامات می باشند .

مدیر بنیاد مسکن شهرستانهای گرگان و آق قلا تسریح نمودند : شهرستان گرگان دارای ۱۰۰ روستا و شهرستان آق قلا دارای ۷۸ روستای بالای ۲۰ خانوار می باشد که به حمدالله برای کل این روستاها تهیه طرح هادی انجام شده و تا کنون در ۵۵ روستای شهرستان گرگان و ۲۲ روستای شهرستان آق قلا اجرای طرح هادی آغاز شده است و تاکنون ۱۸ میلیارد تومان در این بخش هزینه شده و برای انجام طرح هادی در کل روستاهای شهرستان و به اتمام رسیدن پروژه های نیمه تمام ۷۰ میلیارد تومان دیگر نیاز می باشد .

آقای خسروی ضمن برشمردن مزایای اجرای طرح هادی در روستاها ، عقب نشینی معابر و کمبود اعتبارات را از جمله مشکلات اجرای طرح هادی برشمردند .

آقای خسروی در بحث مسکن روستایی ابراز داشتند : تا کنون حدود ۱۴ هزار نفر برای احداث مسکن تسهیلات دریافت نموده اند و از این تعداد حدود ۸۵ درصد موفق به اخذ پایان کار شده اند . ایشان با بیان اینکه کلیه واحدهای روستایی با نظارت ناضرین فنی بنیاد مسکن احداث می گردد ، مبلغ تسهیلات ساخت مسکن روستایی را ۱۲۵ میلیون ریال اعلام نمودند و هزینه بیمه تامین اجتماعی و پایین بودن مبلغ تسهیلات در ساخت مسکن روستایی را از موانع این بخش دانستند .

مهندس خسروی با ابراز اینکه ساخت مسکن شهری و مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت با بنیاد مسکن است خاطرنشان کردند : احداث ۱۲۲ واحد مسکن شهری در انبارالوم که عملیات ساخت آن به پایان رسیده ، ۸۰ واحد در شهر جلین ، ۲۵۶ واحد در سرخنکلاته ، ۲۱۶ واحد در گرگان را از اهم فعالیتهای بنیاد مسکن در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت دانستند .

مهندس خسروی صدور ۱۵هزار جلد فقره سند مالکیت روستایی را از دیگر فعالیتهای بنیاد مسکن شهرستان اعلام نمودند .

آقای امامی ، نماینده محترم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار ضمن ابراز خوشحالی از حضور در بنیاد مسکن شهرستان و دیدار با همکاران جوان و پرتلاش بنیاد ، هدف از حضورشان در بنیاد مسکن را عشق و علاقه و احترام به این نهاد منتسب به امام و مدیران کارآمد و نیروهای پرتلاش و امید محرومان ابراز نمودند .

ایشان خاطرنشان کردند : بنیاد مسکن تاکنون اقدامات خوبی در راستای برآورده کردن نیازها و حقوق مردم از دولت و نظام انجام داده است .

ایشان ضمن ابراز اینکه حساب ۱۰۰ یک یادگار ماندگار از امام راحل است افزودند : حساب ۱۰۰ حضرت امام می تواند یک نظامی را در جهت احداث مسکن راه اندازی نماید چرا این پتانسیل هم در مردم و هم در بنیاد وجود دارد .

ایشان تصریح نمودند : دولت ها مکلف هستند که فرصتی برابر برای روستانشینان و شهرنشینان در بخش مسکن ایجاد نمایند .

آقای امامی همچنین پیشنهاد دادند یک روستا از صفر تا ۱۰۰ بشکل بنیادی و با اهداف و ویژگیهای مد نظر بنیاد مسکن ایجاد شود تا مردم ثمرات آنرا لمس نمایند .

نماینده گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی وجود ۱۴۰ نفر ناظر فنی تحت نظر بنیاد مسکن را از دیگر ویژگیهای بنیاد دانستند و به ناظرین فنی بنیاد توصیه نمودند تمام تلاششان را جهت مقاوم سازی و ایمن سازی واحدهای روستایی بکارگیرند و مردم را از خطرات احتمالی واحدهای فرسوده و مزایای واحدهای نوساز و مقاوم آگاه سازند .

ایشان در پایان عرایضشان با بیان اینکه بنده تمام تلاشم را در جهت اهداف بنیاد مسکن خواهم نمود ، آقای خسروی ، مدیر بنیاد مسکن شهرستان گرگان را جزو مدیران ارزشی ، مردمی ، پرتلاش و دلسوز مردم معرفی نمودند و از زحمات ایشان و کلیه پرسنل بنیاد مسکن شهرستان گرگان تقدیر و تشکر نمودند .

تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت، ۱۳۹۳ Print This Postنسخه قابل چاپ |


  • گرگان، میدان بسیج، سایت اداری استانداری
  • تلفن تماس: 2-32480281 017
  • نمابر: 32480280 017
  • سامانه پیامکی: 100000100100
  • پست الکترونیکی: info@bmgolestan.ir

© تمامی حقوق مادی و معنوی این پرتال متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان می باشد.