- بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان - https://bmgolestan.ir -

اختصاص ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار به بخش عمرانی بنیاد مسکن کشور

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان، معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت:  در بودجه سال جاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور، مبلغ یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده که ۵۰۰ میلیارد تومان آن مربوط به قیر یارانه‌ای است.

مهندس شاملو در حاشیه بازدید از روستاهای گنبدکاووس اظهار داشت: ۳ هزار و ۵۰۰ پروژه در سطح کشور برای بهسازی و طرح هادی روستاها در سال جاری در نظر گرفته شده که پیش‌بینی می‌شود با تخصیص اعتبارات بتوانیم ۱۰ تا ۱۲ میلیون مترمربع بهسازی و آسفالت داخل روستاها در سطح کشور انجام دهیم.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود: در هر روستایی که عملیات بهسازی و آسفالت صورت گیرد، عملیات شبکه دفع آب‌های سطحی و جدول‌کشی نیز انجام خواهد شد.

شاملو تصریح کرد: سهم قیر یارانه‌ای استان گلستان ۱۲ تا ۱۴ میلیارد تومان است و حداقل ۱۰ میلیارد تومان در ۳ ماهه سوم سال جاری تخصیص خواهد یافت.

محمد‌تقی زمانی‌نژاد، مدیر کل بنیاد مسکن استان گلستان هم در خلال این بازدیدها اظهار داشت: در استان گلستان ۹۴۲ روستای بالای ۲۰ خانوار جمعیت وجود دارد که برای همه آنها طرح هادی تهیه شده است.

مدیر کل بنیاد مسکن استان گلستان افزود: از این تعداد  در ۴۸۵ روستا فاز نخست طرح هادی آغاز شده و در ۱۴۶ روستا طرح هادی اجرا و به اتمام رسیده است.

مهندس زمانی نژاد تصریح کرد: بنا داریم در سال جاری در ۲۵۷ روستا اجرای طرح هادی داشته باشیم و اگر تخصیص مناسب باشد از محل قیر یارانه‌ای بتوانیم ۷۰ تا ۸۰ کیلومتر راه روستایی انجام دهیم.