قرعه کشی و واگذاری ۱۴۶ قطعه زمین روستایی در دو روستای در معرض خطر شهرستان مراوه تپه

عکس خبر 992 - واگذاری زمین روستایی در مراوه تپه

بنا به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان ، تعداد ۱۴۶ قطعه زمین مسکونی به متقاضیان دو روستای در معرض خطر قرناوه سفلی و پلی سفلی از توابع شهرستان مراوه تپه واگذار گردید .

در این مراسم که با حضور آقای مهندس ولی اللهی ، معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان و کارشناسان این معاونت در محل بخشداری گلیداغ برگزار گردید ، بدواً آقای مودی ، بخشدار بخش گلیداغ ضمن خیر مقدم به حاضرین از فعالیت ها و اقدامات صورت گرفته توسط بنیاد مسکن در شهرستان تشکر و این اقدامات را باعث رونق و ایجاد فضایی شاد در روستاها دانسته و آنها را مثبت ارزیابی نمودند .

در ادامه آقای مهندس صابری ، مدیر بنیاد مسکن شهرستان مراوه تپه با اشاره به قرارگیری ۲۲ روستا از ۵۰ روستای در معرض خطر استان در شهرستان مراوه تپه ، عنوان نمودند از این ۲۲ روستا که شامل ۵ روستای جابه جایی و ۱۷ روستای ایمن سازی می باشد کار ساخت واحد مسکونی و اجرای طرح هادی در ۴ سایت جابه جایی در حال اجرا است و از ۱۷ روستای ایمن سازی اکثر واحدهای شناسایی شده در معرض خطر نیز ایمن سازی گردیده اند .

ایشان همچنین اذعان داشتند روستای قرناوه سفلی و پلی سفلی به ترتیب در طرح جابه جایی و ایمن سازی قرار گرفته اند که برای این امر در مجموع دو روستا ۱۴۶ قطعه زمین مسکونی در فاز اول ، به قید قرعه به واجدین شرایط واگذار خواهد گردید .

در ادامه آقای مهندس ولی اللهی ، معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان با اشاره به سیل سالهای گذشته در سطح شهرستان مراوه تپه به ویژه بخش گلیداغ ، مقاوم سازی واحدهای مسکونی و همچنین شناسایی مناطق در معرض خطر را ضروری دانست و اذعان داشتند برای ساخت این منازل مسکونی به روستائیان پس از تملک زمین از منابع طبیعی ، تسهیلات ساخت مسکن با سود کم نیز اختصاص می یابد .

در پایان ایشان از مساعدت های فرماندار محترم شهرستان و بخشدار بخش گلیداغ تشکر و قدردانی نمودند .

تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت، ۱۳۹۳ Print This Postنسخه قابل چاپ |


  • گرگان، میدان بسیج، سایت اداری استانداری
  • تلفن تماس: 2-32480281 017
  • نمابر: 32480280 017
  • سامانه پیامکی: 100000100100
  • پست الکترونیکی: info@bmgolestan.ir

© تمامی حقوق مادی و معنوی این پرتال متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان می باشد.