مدیرکل بنیادمسکن استان گلستان: کمک حساب ۱۰۰ حضرت امام برای تکمیل و ساخت ۴۷۶۰ واحدمسکونی ویژه محرومان در گلستان

 

 

 

 

مهندس حسینی گفت: بیش از ۴ هزار و ۷۶۰ واحد مسکونی با کمک حساب ۱۰۰ حضرت امام (ره) برای محرومان گلستانی تکمیل یا احداث شد.

 

به گزارش روابط عمومی بنیادمسکن انقلاب اسلامی گلستان، مهندس سیدمحمد حسینی در نخستین جلسه هیئت امنای حساب ۱۰۰ حضرت امام خمینی (ره) اظهارکرد: بعد از فرمان تاریخی امام راحل در ۲۱ فروردین سال ۱۳۵۸ حساب ۱۰۰ افتتاح شد که هدف اصلی آن تامین سرپناه برای محرومان در همه مناطق کشور است. اما بعد از ۴۳ سال این جریان و حرکت، سرعت بیشتری گرفت و امروز بعد از ۲۶ سال از عمر استان گلستان، ۴ هزار و ۷۶۰ واحد ویژه محرومان با کمک دولت، خیران، کمک‌های مردمی، بنیادمسکن و سایر دستگاه‌های حمایتی تکمیل و احداث شده است.

 

مدیرکل بنیادمسکن گلستان گفت: علاوه براین در این سال‌ها ۳ هزار و ۵۰۰ خانوار محروم از محل حساب ۱۰۰ حضرت امام (ره) کمک هزینه رهن مسکن و ۲ هزار و ۵۰۰ واحد نیز مصالح ساختمانی موردنیاز را دریافت کردند.

 

وی افزود: هدف اصلی ما این است تا نام امام بزرگوار را در اقصی نقاط استان زنده نگه داریم. چراکه این نهاد منتسب به امام و رهبری است و همه مردم به ویژه محرومان باید از خدمات آن برخوردار شوند.

 

مهندس حسینی بر تقویت هرچه بیشتر حساب ۱۰۰ حضرت امام‌ (ره) تاکید کرد و گفت: باید از همه ظرفیت ها از جمله خیران، معتمدان و ریش سفیدان، رسانه ها و غیره برای تقویت و نهادینه شدن این حساب در جامعه بهره بگیریم.

 

وی ادامه داد: اولین پیش نیاز برای احداث مسکن، تامین زمین است. بسیاری از خانواده های نیازمند فاقد زمین هستند و باید با تامین زمان این رویا را برای آنها دست یافتنی کنیم. بنیاد مسکن این قول را داده که هرچقدر منابع بتوانیم تامین کنیم به همان نسبت منابع مالی در اختیار استان قرار داد.

 

مدیرکل بنیادمسکن گلستان افزود: بلاعوض هایی که دستگاه های مختلف برای احداث مسکن پرداخت می کنند یا اراضی مازاد دستگاه های اجرایی را برای ساخت مسکن باید تجمیع کنیم. در استان ظرفیت های خوبی مانند هیئت های مذهبی و مساجد داریم که می توان از ظرفیت آنها برای ساخت، تکمیل یا پرداخت اقساط بانکی محرومان کمک بگیریم.

 

وی اعلام کرد: برای ساخت ۲ هزار واحد مسکن محرومان در استان گلستان ۶۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض در قالب حساب ۱۰۰ به استان اختصاص پیدا کرده است.

 

 

تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت، ۱۴۰۱ Print This Post نسخه قابل چاپ |


  • گرگان، میدان بسیج، سایت اداری استانداری
  • تلفن تماس: 2-32480281 017
  • نمابر: 32480280 017
  • سامانه پیامکی: 100000100100
  • پست الکترونیکی: info@bmgolestan.ir

© تمامی حقوق مادی و معنوی این پرتال متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان می باشد.