رئیس هیئت مدیره بانک مهر ایران: آمادگی بانک مهر ایران برای مشارکت در عمران و آبادانی روستاها/اقتصاد روستاها پیشران و موتور محرکه اقتصاد یک منطقه است

 

 

 

 

دکتر امامی از آمادگی بانک قرض الحسنه مهر ایران برای مشارکت در عمران و آبادانی و توسعه پایدار اقتصادی روستاها خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی بنیادمسکن انقلاب اسلامی گلستان، دکتر عیسی امامی در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری مشترک فی مابین بانک قرض الحسنه مهر ایران و بنیادمسکن گلستان با اشاره به یک دهه فعالیت مشترک این بانک و بنیادمسکن اظهارکرد: در حوزه عمران و توسعه روستایی همکاری‌های مشترکی بین این دو مجموعه وجود داشته که با امضا و اجرایی شدن این تفاهم نامه سطح همکاری‌ها افزایش خواهد یافت.

 

رئیس هیئت مدیره بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با بیان اینکه برخی کلیدواژه‌ها مانند معیشت، اقتصادمقاومتی، کسب و کارها و توجه به جامعه مولد و غیره همگی با اقتصاد روستا گره خورده است، گفت: یکی از اشکالات ما این است که با وجود مولد بودن چون زنجیره‌های تولید کامل نیست، ارزش افزوده آن نیز چندان برای مردم قابل لمس نیست.

 

وی افزود: اقتصاد روستا پیشران و موتور محرکه اقتصاد یک شهر و منطقه است و اگر اقتصاد روستا خوب باشد و رو به جلو حرکت کند، شرایط اقتصادی شهرها هم بهبود پیدا خواهد کرد.

 

دکتر امامی با بیان اینکه بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با سرمایه ۱۰ بانک برتر کشور، کار خود را آغاز کرده است، ادامه داد: این بانک از یک پشتوانه قوی برخوردار است که هم یک بانک اسلامی است و هم اینکه هزینه خدمات، کالا و تولید را کاهش می‌دهد که این کار در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

 

وی گفت: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران وارد میدان شد تا جوابگوی همه نیازهای خرد جامعه از راه اندازی کسب و کارها و مشاغل خرد و خانگی تا کارگاه‌های کوچک و غیره باشد. سال گذشته بیش از ۱۳۰ هزار میلیارد تومان از منابع این بانک را در راستای تحقق اهداف تفاهم‌نامه هایی که با مجموعه‌های مختلف از جمله بنیادمسکن، بنیاد برکت، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و غیره هزینه کرده‌ایم.

 

رئیس هیئت مدیره بانک مهر ایران با اشاره به نگاه دولت سیزدهم به موضوع محرومیت زدایی گفت: هم شخص رئیس جمهور و دولت حامی فعالیت‌های این بانک و اجرای پروژه‌های آن است و وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی نیز حامی آن هستند تا با افزایش سقف تسهیلات به آن عمق بدهند.

 

وی بیان کرد: در راستای تحقق شعار امسال و حمایت از فعالیت‌های دانش بنیان می‌توانیم تا سقف ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان با هر میزان مشارکتی که مایل هستند، پرداخت کنیم.

تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت، ۱۴۰۱ Print This Post نسخه قابل چاپ |


  • گرگان، میدان بسیج، سایت اداری استانداری
  • تلفن تماس: 2-32480281 017
  • نمابر: 32480280 017
  • سامانه پیامکی: 100000100100
  • پست الکترونیکی: info@bmgolestan.ir

© تمامی حقوق مادی و معنوی این پرتال متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان می باشد.