اجرای طرح بهسازی بافت تاریخی و باارزش در ۶ روستای گلستان/تصویب ۴۰ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌ها در روستاهای هدف گردشگری

 

 

مهندس حسینی گفت: طرح بهسازی بافت تاریخی و باارزش در ۶ روستای استان گلستان آغاز شده که در برخی روستاها مانند زیارت گرگان و قلعه قافه آزادشهر این پروژه‌ها به اتمام رسیده است.

 

به گزارش روابط عمومی بنیادمسکن انقلاب اسلامی گلستان، مهندس سیدمحمد حسینی در بازدید معاون عمران روستایی بتیادمسکن کشور از روستای ساسنگ شهرستان مینودشت اظهارکرد: در استان ۲۵ روستای تاریخی و دارای بافت باارزش وجود دارد که تاکنون مطالعات اجرای طرح بهسازی بافت باارزش برای ۸ روستا انجام شده است.

 

مدیرکل بنیادمسکن گلستان گفت: تاکنون طرح بهسازی بافت تاریخی و باارزش در ۶ روستای استان گلستان آغاز شده و در برخی روستاها مانند زیارت گرگان و فارسیان آزادشهر این طرح به اتمام رسیده است.

 

وی با بیان اینکه اعتبارات اجرای طرح بهسازی بافت باارزش از منابع ملی است، گفت: خوشبختانه در تامین و تخصیص اعتبار برای اجرای این طرح محدودیت و مشکل چندانی نداریم و در سفر اخیر دولت سیزدهم به استان گلستان اعتبار خوبی به این پروژه‌ها اختصاص داده شد.

 

مهندس حسینی بیان کرد: در این سفر ۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای روستاهای تاریخی و دارای بافت باارزش مصوب شد که تاکنون ۲۰ میلیارد تومان آن در قالب اعتبارات نقدی اختصاص پیدا کرده است.

 

وی با اشاره به اجرای طرح بهسازی بافت باارزش در روستای ساسنگ هم از اختصاص اعتبار ویژه برای تکمیل پروژه‌های بهسازی در این روستا خبر داد.

 

 

تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت، ۱۴۰۱ Print This Post نسخه قابل چاپ |


  • گرگان، میدان بسیج، سایت اداری استانداری
  • تلفن تماس: 2-32480281 017
  • نمابر: 32480280 017
  • سامانه پیامکی: 100000100100
  • پست الکترونیکی: info@bmgolestan.ir

© تمامی حقوق مادی و معنوی این پرتال متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان می باشد.