طرح مسکن جوانان در ۶ روستای شهرستان گرگان آغاز شد

 

 

مهندس رضایی گفت: طرح مسکن جوانان در ۶ روستای شهرستان گرگان شامل « جعفرآباد، سرکلاته، کفشگیری، معصوم آباد، نصرآباد و چهارباغ» آغاز شد.

 

به گزارش روابط عمومی بنیادمسکن انقلاب اسلامی گلستان، مهندس ولی‌الله رضایی امروز در نشست با اصحاب رسانه استان اظهار کرد: براساس سرشماری سال ۹۵، حدود ۳۲ هزار و ۵۰۰ واحدمسکونی در روستاهای شهرستان گرگان وجود دارد که از این تعداد ۱۷ هزار و ۵۰۷ واحد مسکونی معادل ۵۲ درصد کل واحدها ناایمن و غیرمقاوم بود.

 

مدیر بنیادمسکن گرگان گفت: از سال ۸۴ که طرح بهسازی و نوسازی واحدهای مسکونی روستایی شروع شد تا کنون ۱۱ هزار واحد مسکونی در روستاها ساخته شده است.

 

وی بیان کرد: پیش بینی ما این است که در صورت استقبال مردم و همکاری بانک ها، در یک برنامه ۸ ساله تعداد واحدهای مسکونی غیرمقاوم را به صفر برسانیم.

 

مهندس رضایی با بیان اینکه برخی از متقاضیان مسکن در روستاها فاقد زمین هستند، گفت: امسال در گرگان ۱۸ هکتار زمین از منابع طبیعی و ۴ هکتار هم از آموزش و پرورش به بنیادمسکن واگذار شد.

 

وی ادامه داد: در فاز نخست ساخت ۲۵۰ واحدمسکونی به روش انبوه سازی برای متقاضیانی که فاقد زمین هستند، در دستور کار قرار گرفت که برای ساخت این واحدها ۳۳۰ میلیون تومان تسهیلات پیش بینی شده است.

 

مدیر بنیادمسکن گرگان در حوزه صدور سند مالکیت در روستاها گفت: تا کنون ۱۷ هزار جلد سند مالکیت در روستاهای شهرستان گرگان صادر شده است.

 

وی با اشاره به وضعیت اجرای طرح هادی در روستاهای گرگان نیز اظهار کرد: در ۲۵ روستای این شهرستان فاز نخست به اتمام رسیده اما در ۵۵ روستا طرح نیمه تمام است که برای اتمام آنها ۸۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

 

مهندس رضایی گفت: تا سال گذشته طرح هادی ۵۷ روستا نیازمند بازنگری بود که سال قبل بازنگری ۱۷ روستا انجام شد و در حال حاضر طرح هادی ۴۰ روستا نیاز به بازنگری دارد.

وی در ادامه به افتتاح و کلنگ زنی ۷۷۶ میلیارد و ۷۰۷ میلیون تومان پروژه در قالب ساخت مسکن و اجرای طرح هادی به مناسبت سالروز تأسیس بنیادمسکن و افتتاح حساب ۱۰۰ خبر داد و افزود: در این ایام ۴۸۳ واحد مسکونی روستایی افتتاح و عملیات ساخت یکهزار و ۲۳۹ واحد دیگر نیز آغاز شد.

 

مدیر بنیادمسکن گرگان گفت: همچنین در ۲۶ روستای این شهرستان ۸۰ پروژه عمرانی در قالب طرح هادی با اعتبار بیش از ۱۲ میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

 

وی اضافه کرد: در دهه حساب ۱۰۰ امسال ۱۳۷ پروژه با اعتبار ۲۱ میلیارد و ۸۷۹ میلیون تومان در ۴۰ روستا آغاز شد.

تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین، ۱۴۰۱ Print This Post نسخه قابل چاپ |


  • گرگان، میدان بسیج، سایت اداری استانداری
  • تلفن تماس: 2-32480281 017
  • نمابر: 32480280 017
  • سامانه پیامکی: 100000100100
  • پست الکترونیکی: info@bmgolestan.ir

© تمامی حقوق مادی و معنوی این پرتال متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان می باشد.