احداث ۴ هزار مسکن برای جوانان و فرهنگیان در استان گلستان آغاز شد

 

مهندس حسینی گفت: امروز ساخت ۴ هزار واحد مسکونی شامل یکهزار و ۲۰۰ واحد مسکونی به روش خودمالکی، ۸۰۰ واحد به صورت انفرادی و ۲ هزار واحد به صورت انبوه سازی آغاز شده است.

به گزارش روابط عمومی بنیادمسکن انقلاب اسلامی گلستان، مهندس سیدمحمد حسینی در مراسم کلنگ زنی ۴ هزار واحد مسکونی در روستاهای استان ویژه جوانان و فرهنگیان اظهار کرد: پس از ابلاغ قانون نهضت ملی مسکن، بنیادمسکن نیز همچون سایر دستگاه های اجرای، برنامه ریزی لازم را برای تحقق این برنامه دولت در دستور کار قرار داد.

مدیرکل بنیادمسکن گلستان گفت: در استان گلستان نیز طی ۳ ماه گذشته یک کار فشرده را آغاز کردیم تا بتوانیم تعهدات بنیاد را در زمینه طرح نهضت ملی مسکن محقق کنیم.

وی با بیان اینکه حدود نیمی از جمعیت استان در روستاها سکونت دارند، افزود: باید تلاش کنیم تا این قشر مولد و تولیدگر را در روستاها نگه داریم.

مهندس حسینی گفت: تعهد بنیادمسکن در طرح نهضت ملی در حوزه روستایی استان گلستان ساخت سالانه ۷ هزار واحد مسکونی است اما ما ساخت ۱۱ هزار واحد را آغاز کردیم.

وی ادامه داد: ساخت واحدهای مسکونی در طرح نهضت ملی را در یکهزار روستای استان به صورت خودمالکی هدفگذاری کردیم و هم چنین در ۱۴۰ روستای پرجمعیت و حاشیه شهرها نیز به روش انبوه سازی واحدهای مسکونی این طرح را اجرا خواهیم کرد.

مدیرکل بنیادمسکن استان یادآور شد: در دهه فجر امسال ساخت ۵ هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده روستایی آغاز شد و در ماه های آینده نیز ساخت ۲ هزار واحد مسکن ویژه محرومان شروع می شود.

وی با اشاره به ثبت نام ۱۷ هزار متقاضی مسکن جوانان در استان گفت: امروز ساخت ۴ هزار واحد مسکونی شامل یکهزار و ۲۰۰ واحد مسکونی به روش خودمالکی، ۸۰۰ واحد به صورت انفرادی و ۲ هزار واحد به صورت انبوه سازی آغاز شده است.

مهندس حسینی با بیان اینکه ساخت مسکن را از تقاضامحوری خارج کردیم، گفت: ۲۷ تفاهمنامه با دستگاه های اجرایی استان منعقد کرده ایم.

وی اعلام کرد: تاکنون برای ۸ هزار واحد مسکونی پروانه صادر و به بانک معرفی شده است. ۳ هزار و ۵۰۰ واحد در مرحله فونداسیون است، ۲ هزار و ۵۰۰ واحد نیز در مرحله احداث سقف و یک هزار و ۳۰۰ واحد نیز در مرحله سفت کاری قرار دارد.

مدیرکل بنیادمسکن گلستان ابراز امیدواری کرد پرونده این ۱۱ واحد مسکونی تا اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱ به بانک ها ارسال و در خردادماه عملیات ساخت این واحدها نیز آغاز شود.

وی درباره افزایش سقف تسهیلات ساخت مسکن نیز گفت: افزایش میزان تسهیلات از ۱۰۰ به ۲۰۰ میلیون تومان انگیزه خوبی برای ساخت و ساز مسکن در روستاها ایجاد کرده است.

تاریخ انتشار: ۱۴ فروردین، ۱۴۰۱ Print This Post نسخه قابل چاپ |


  • گرگان، میدان بسیج، سایت اداری استانداری
  • تلفن تماس: 2-32480281 017
  • نمابر: 32480280 017
  • سامانه پیامکی: 100000100100
  • پست الکترونیکی: info@bmgolestan.ir

© تمامی حقوق مادی و معنوی این پرتال متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان می باشد.