پیامبر اکرم (ص) الگو و معیاری برای سعادتمندی انسان‌ها است

 

حجت‌الاسلام ولی‌نژاد گفت: پیامبر اکرم (ص) شخصیتی جامع و کامل و الگو و معیاری برای سعادتمندی انسان‌هاست.

به گزارش روابط عمومی بنیادمسکن انقلاب اسلامی گلستان، حجت‌الاسلام ولی‌نژاد در مراسم بزرگداشت عید مبعث پیامبر اکرم (ص) با برشمردن برخی ویژگی های آن حضرت اظهارکرد: خداوند در قرآن به انسان‌ها گوشزد می‌کند که نبی مکرم اسلام (ص)، از جنس انسان‌هاست نه یک ملک آسمانی؛ با اینحال برخی ویژگی‌ها در پیامبر (ص) وجود داشت که زمینه ساز انتخاب ایشان به عنوان رسول ختمی مرتبت بوده است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در  بنیادمسکن گلستان با اشاره به اصل و نسب رسول خدا (ص) گفت: پیامبر اکرم (ص) از شرافت نَسبی برخوردار بود به این معنا که از خاندانی مهم و با شرافت بودند. موضوع دیگر سابقه و پیشینه پیامبر (ص) است که وقتی هنوز به مقام نبوت نرسیده بود اما پیشینه‌ای نیکو و ارزشمند در نزد مردم داشت تا جایی که مردم مکه لقب امین بر او نهاده بودند.

وی با تبیین ویژگی ” امی” که به پیامبر اکرم (ص) نسبت داده می‌شود، بیان کرد: امی به معنای کسی است که تحت تاثیر استاد و معلمی نبوده و به مکتب نرفته است بنابراین ویژگی امی بودن اثبات می‌کند که هر آنچه نبی مکرم اسلام (ص) برای مردم بازگو می‌کرد دارای جنبه وحیانی بوده است.

حجت‌الاسلام ولی‌نژاد ادامه داد: پیامبر اسلام (ص) در ۱۳ سالی که بعد از بعثت در مکه بود، دوران سخت و مشقت باری را تحمل کرد و در ۱۰ سالی هم که در مدینه حضور داشت ۸ سالش را درگیر جنگ‌هایی بود که به مسلمانان تحمیل می‌شد.

وی افزود: رسول اکرم (ص) ماموریت‌های بزرگی داشت اما از بین همه آنها به ” ترویج کرامت اخلاقی” اشاره و تاکید دارد. خداوند پیامبر اسلام را به عنوان آخرین فرستاده الهی تا قیامت برگزیده است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در بنیادمسکن گلستان تاکید کرد: پیامبر اکرم (ص) شخصیتی جامع و کامل و الگو و معیاری برای سعادتمندی انسان‌هاست.

وی با در ادامه به سخنی از رسول اکرم (ص) درباره محاسبه انسان‌ها قبل از روز حساب اشاره کرد و گفت: انسان‌ها باید همواره خود را مورد حساب قرار دهند تا اگر راه اشتباهی را رفتند خود را اصلاح کنند و در پی جبران ان برآیند.

وی افزود: وقتی انسان اصلاح شود سبک زندگی، نوع روابط و سیر و سلوک او نیز تغییر می‌کند و در مسیر درست قرار می‌گیرد. محاسبه کردن سبب توقف بدی‌ها و جبران آن و افزایش خوبی‌ها در فرد می‌شود.

تاریخ انتشار: ۱۴ فروردین، ۱۴۰۱ Print This Post نسخه قابل چاپ |


  • گرگان، میدان بسیج، سایت اداری استانداری
  • تلفن تماس: 2-32480281 017
  • نمابر: 32480280 017
  • سامانه پیامکی: 100000100100
  • پست الکترونیکی: info@bmgolestan.ir

© تمامی حقوق مادی و معنوی این پرتال متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان می باشد.