بیش از ۵۹۰۰ متقاضی تسهیلات مسکن روستایی در گلستان به بانک‌ها معرفی شدند

 

مهندس خسروی از ارسال پرونده ۵ هزار و ۹۰۰ متقاضی استفاده از تسهیلات روستایی به بانک‌ها خبر داد و گفت: با استفاده از تسهیلات نوسازی و بهسازی مسکن روستایی تاکنون ۸۰۰ واحد به بهره برداری رسیده است.

به گزارش روابط عمومی بنیادمسکن انقلاب اسلامی گلستان، مهندس داوود خسروی با بیان اینکه این استان همواره در معرض خطر حوادث و بلایای طبیعی قرار دارد، اظهار کرد: در حال حاضر حدود ۱۰۰ هزار واحد مسکونی غیرمقاوم و کم دوام در روستاهای استان داریم که در صورت بروز حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله ممکن است خسارت‌های زیادی را به بار بیاورد.

معاون بازسازی مسکن روستایی بنیادمسکن گلستان گفت: قرار است در دو برنامه ۵ ساله یعنی تا سال ۱۴۱۰ همه واحدهای مسکونی غیرمقاوم در روستاهای استان نوسازی و بهسازی شود.

وی با اشاره به سهمیه ۷ هزار واحدی استان در طرح نوسازی و بهسازی مسکن روستایی بیان کرد: تا کنون ۶ هزار و ۴۰۰ سهمیه به استان ابلاغ شده است که برای ۵ هزار و ۹۰۲ متقاضی پرونده تشکیل و به بانک‌ها معرفی شده اند.

خسروی با بیان اینکه ۹۲ درصد پرونده‌ها به بانک‌های عامل ارسال شده است، اضافه کرد: تا کنون ۳ هزار و ۵۵۱ پرونده معادل ۵۵٫۵ درصد معرفی شدگان به بانک‌ها موفق به انعقاد قرارداد شده‌اند و بخشی از تسهیلات را متناسب با پیشرفت فیزیکی واحد مسکونی خود دریافت کرده‌اند.

وی گفت: ۴۶ درصد واحدهای مسکونی معادل ۲ هزار و ۸۵۴ واحد در مرحله پی کنی و فونداسیون و یکهزار و ۷۹۱ واحد معادل ۲۹ درصد در مرحله اسکلت و سقف قرار دارند.

معاون بازسازی مسکن روستایی بنیادمسکن گلستان با بیان اینکه دیوارچینی ۱۳ درصد واحدهای مسکونی به اتمام رسیده است، افزود: از مجموع واحدهای مسکونی که ساخت آنها امسال آغاز شده تا کنون ۸۰۰ واحد به مرحله بهره برداری رسیده است.

تاریخ انتشار: ۱۴ فروردین، ۱۴۰۱ Print This Post نسخه قابل چاپ |


  • گرگان، میدان بسیج، سایت اداری استانداری
  • تلفن تماس: 2-32480281 017
  • نمابر: 32480280 017
  • سامانه پیامکی: 100000100100
  • پست الکترونیکی: info@bmgolestan.ir

© تمامی حقوق مادی و معنوی این پرتال متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان می باشد.