ماندگاری جمعیت در روستاها مستلزم خدمات رسانی بیشتر است

 

 

مدیرکل بنیادمسکن گلستان تأکید کرد: حفظ و ماندگاری جمعیت در روستاها مستلزم خدمات رسانی بیشتر در این مناطق است.

مهندس حسینی، مدیرکل بنیاد مسکن استان باتفاق حجت الاسلام شهابی، امام جمعه شهرستان ازادشهر، مهندس کوهساری، نماینده مردم شریف آزادشهر و رامیان در مجلس شورای اسلامی و دکتر منتظرالحجت، مدیرکل صدا و سیمای گلستان با حضور در روستای مرزبن آزادشهر از نزدیک از روند تولید سریال تلویزیونی توریست بازدید و سکانسهایی از آن را تماشا کردند.

مهندس حسینی در خلال این بازدید با تشکر از نگاه مثبت صدا و سیما به روستاها و همکاری و تعامل با بنیاد مسکن استان، با بیان اینکه نیمی از جمعیت استان در روستاها زندگی می کنند و گلستان در این شاخص دومین استان کشور  است، ابراز داشت : حفظ این جمعیت در روستاها نیازمند توجه خاص و ویژه و ارائه خدمات بیشتر به روستانشینان عزیز است و صدا و سیما به خوبی می تواند با به تصویر کشیدن پتانسیلهای موجود در روستاهای استان، در ماندگاری روستاییان و مهاجرت معکوس نقش موثری ایفا نماید.

مدیرکل بنیاد مسکن استان با اشاره به خدمات ارائه شده و قابل ارائه به روستاییان و برنامه های توسعه ای و محرومیت زدای بنیاد، ترویج زندگی روستایی، مقاوم سازی واحد‌های غیرمقاوم و مشارکت اهالی برای اجرای طرح های عمرانی را خواستار شد.

مدیرکل صدا و سیمای گلستان هم در این مراسم با بیان اینکه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از متولیان اصلی روستاهاست که نقش ویژه ای در عمران و آبادانی روستاهای استان داشته و دارد.

دکتر منتظرحجت با تشکر از حمایت‌های مدیرکل بنیاد مسکن استان، اقدامات بنیاد در توسعه روستاها و کاهش محرومیت‌ها را ارزنده دانست و بر آمادگی مجموعه صدا و سیما برای تحقق اهداف بنیاد بویژه ترویج فرهنگ مقاوم سازی خانه های روستایی برای پیشگیری از خسارتها در زمان حوادث و توسعه روستاها و ارتقاء سطح رفاه روستانشینان تاکید کرد.

تاریخ انتشار: ۱۴ فروردین، ۱۴۰۱ Print This Post نسخه قابل چاپ |


  • گرگان، میدان بسیج، سایت اداری استانداری
  • تلفن تماس: 2-32480281 017
  • نمابر: 32480280 017
  • سامانه پیامکی: 100000100100
  • پست الکترونیکی: info@bmgolestan.ir

© تمامی حقوق مادی و معنوی این پرتال متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان می باشد.