صدور و تحویل ۲۳۰ جلد سند مالکیت روستایی و شهری توسط بنیاد مسکن گلستان طی هفته دولت امسال

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن گلستان؛

سید محمد حسینی مدیرکل بنیاد مسکن گلستان گفت: طی هفته دولت امسال ۲۳۰ جلد سند مالکیت صادر و تحویل متقاضیان داده شد که از این تعداد ، ۲۰۴ جلد سند روستایی و ۲۶ جلد سند شهری است.

مهندس حسینی از صدور اسناد مالکیت به عنوان گامی موثر در ماندگاری و کمک به اقتصاد مردم یاد کرد و گفت: در ۲۷۵ روستا توانستیم ۱۰۰ درصد برای صدور اسناد مالکیت ورود کنیم و در ۶۰۰ روستا که مالکیت اراضی در ید بنیاد علوی بود ، توانستیم با همکاری این بنیاد طی تفاهم نامه ای در سال گذشته ، نقشه برداری املاک را انجام دهیم که در کمتر ۱ سال کار نقشه برداری در اکثر روستاها به پایان رسیده است‌.

او گفت: مالکیت بخشی به اراضی ، یکی از اقدامات بنیاد مسکن است که از سال ۷۶ آغاز شده است و بنیاد به عنوان نماینده مردم در طرح صدور اسناد مالکیت ، درب منزل تشکیل پرونده داده و نقشه برداری ها را انجام میدهد ، سپس همکاران بنیادمسکن در اداره ثبت صدور اسناد را انجام داده و درب منزل تحویل مردم می دهند که این خدمت باعث کاهش ۷۰ درصدی صرف وقت و هزینه مردم می شود.

مدیرکل بنیاد مسکن گلستان افزود: تا کنون در ۲۵۶ روستا که اصلاحات ارضی است ( یعنی مستتثنیات مردم است ) ، کار نقشه برداری و صدور اسناد آغاز شده است.

او ادامه داد: حدود ۸ درصد از روستاهای استان ( حدود ۷۷ روستا ) اوقافی است که بنیاد مسکن به این مسئله ورود کرد و با همکاری اوقاف و درنظر گرفتن سهم آنها کار ثبت اسناد آغاز شده است.

مهندس حسینی خبر داد: سال گذشته ۲ هزار و ۱۰۰ جلد سند صادر شد که از این تعداد ، هزار و ۸۰۰ سند ، روستایی و ۳۰۰ سند شهری است.

#در_روستا_میمانیم
#به_روستا_برمیگردیم
#بنیاد_مسکن_گلستان
#سند_مالکیت

تاریخ انتشار: ۸ شهریور، ۱۴۰۰ Print This Post نسخه قابل چاپ |


  • گرگان، میدان بسیج، سایت اداری استانداری
  • تلفن تماس: 2-32480281 017
  • نمابر: 32480280 017
  • سامانه پیامکی: 100000100100
  • پست الکترونیکی: info@bmgolestan.ir

© تمامی حقوق مادی و معنوی این پرتال متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان می باشد.