گلستان؛ پیشتاز در اجرای طرح هادی در کشور

 

مدیرکل بنیاد مسکن گلستان گفت: میزان اجرای طرح های هادی در استان ، ۲۰ درصد از میانگین کشوری بیشتر است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن گلستان؛ سید محمد حسینی مدیرکل بنیاد مسکن گلستان گفت: یکی از وظایف بنیاد مسکن انقلاب اسلامی که در اساس‌نامه این بنیاد به آن تأکید شده است ، ” تهیه طرح‌های هادی و اصلاح معابر در روستا‌ها با هماهنگی دستگاهای ذیربط و اجرای آن با مشارکت مردم از محل اعتبارات مصوب واگذاری دولت” است.

او با بیان اینکه میتوان طرح‌های هادی را تنها سند رسمی برای توسعه روستاها دانست ، گفت: فضای کالبدی روستاها و کاربری‌های مختلف از مسکونی گرفته تا فضای سبز در قالب طرح‌های هادی مشخص می‌شود و اجرای آن کیفیت زندگی در روستاها را برای ساکنان آن ارتقا خواهد داد ؛ ضمن اینکه اجرای طرح‌های هادی و مشخص کردن محدوده و حریم روستا یکی از مهم‌ترین عوامل پیشگیری از ساخت‌ و سازهای غیرقانونی در روستاها است.

مهندس حسینی با اشاره به اینکه در ۹۳۳ روستای بالای ۲۰ خانوار ، طرح هادی اجرا شده است، گفت: هر طرح افق ۱۰ ساله دارد و پس از ۱۰ سال با تغییرات جمعیتی و نیازهای روستاییان ، بازنگری می شود.

او خبر داد: افق ۱۰ ساله طرح هادی ۴۰۵ روستا تمام و اولین بازنگری صورت گرفته است.

مدیرکل بنیاد مسکن گلستان گفت: از حدود ۴۷۷ روستای استان که نیازمند بازنگری طرح هادی است ، امسال ۱۵۰ روستا با اعتبارات ملی و استانی بازنگری خواهد شد که می توان گفت بالغ بر ۴۰ درصد روستاهای نیازمند ، بازنگری می شود.

او گفت: در اجرای طرح هادی محوطه سازی ، جداره سازی ، پیاده رو سازی ، هدایت آب های سطحی صورت میگیرد و باعث تغییر سیمای روستا میشود که امید را در دل مردم برای ماندگاری زنده نگه میدارد و حتی باعث مهاجرت معکوس میشود که تمامی این موارد به رشد اقتصاد و اشتغال روستایی کمک خواهد کرد چرا که ۶۰ درصد از تولید گلستان به اشتغال در ۹۳۳ روستای آن وابسته است.

مهندس حسینی با اشاره به اینکه استان گلستان در اجرای طرح هادی نسبت به میانگین کشوری پیشتاز است، گفت: در کشور حدود ۳۶ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار وجود دارد که در حدود ۵۲ درصد از این روستاها اجرای طرح هادی آن شروع شده است ، استان گلستان ۹۳۳ روستا دارد و تقریبا در ۶۷۱ روستای آن طرح هادی شروع شده است چیزی معادل ۷۲ درصد.

مدیرکل بنیاد مسکن گلستان گفت: در سال جاری بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان تخصیص اعتبار در حوزه عمرانی خواهیم داشت که ۲ برابر شدن اعتبارات نسبت به سال گذشته را نشان می دهد.

روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان

تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد، ۱۴۰۰ Print This Post نسخه قابل چاپ |


  • گرگان، میدان بسیج، سایت اداری استانداری
  • تلفن تماس: 2-32480281 017
  • نمابر: 32480280 017
  • سامانه پیامکی: 100000100100
  • پست الکترونیکی: info@bmgolestan.ir

© تمامی حقوق مادی و معنوی این پرتال متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان می باشد.