پیش بینی ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تامین مسکن جوانان در گلستان

 

مدیرکل بنیاد مسکن گلستان گفت: ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تامین مسکن جوانان استان پیش بینی و ۴۰۰ هزار مترمربع زمین نیز تملک شده است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن گلستان؛ سید محمد حسینی مدیرکل بنیاد مسکن گلستان گفت: استان گلستان پایلوت طرح مسکن جوانان در کشور است و برای انجام این طرح ۲۷ تفاهم نامه با دستگاه های اجرایی بسته شده است ، همچنین حدود ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای این طرح پیش بینی و با بانک های عامل تفاهم نامه های لازم انجام شده است.

او با اشاره به اینکه ۱۷ هزار گلستانی در ۲۰۰ روستای هدف ، ثبت نام کردند، گفت: این طرح به ۲ روش خود مالکی و انبوه سازی در حال برنامه ریزی است.

او افزود: ۴۰۰ هزار مترمربع زمین نیز در ۲۰۰ روستایی که در اولویت اجرای این طرح قرار دارند، تملک شده است.

مهندس حسینی ادامه داد: حدود ۴ هزار نفر در ساخت به روش خود مالکی شرکت کردند که تا کنون ۲ مرحله برای این افراد پیامک ارسال شده است و از متقاضیان می خواهیم برای تعیین تکلیف درخواست خود به بنیاد مسکن محل سکونتشان مراجعه کنند.

او با اشاره به اینکه در روش انبوه سازی بیش از ۱۰ هزار نفر در روستا متقاضی بودند، گفت: بنیاد مسکن از شهریور ماه به دنبال تامین زمین و صدور پروانه خواهد رفت و امیدواریم همزمان با روز روستا در مهر ماه ، بتوانیم عملیات اجرایی ۳۵۰۰ واحد از این طرح را آغاز کنیم.

اهداف این طرح جهش در تولید مسکن ، کنترل قیمت زمین و مسکن در روستاها ، پیشگیری از ساخت و ساز های غیرمجاز ، رونق تولید و اقتصاد و اشتغال روستا ، تقویت اعتبار تملک عمرانی روستاها ، ماندگاری مردم و مهاجرت معکوس به روستا است.

مدیرکل بنیاد مسکن گلستان گفت: برای تأمین اراضی مورد نیاز برای احداث این واحدهای مسکونی؛ از اراضی در اختیار بنیاد ، اراضی بلااستفاده دستگاه‌های اجرایی ، تملک اراضی ملی حاشیه روستاها طبق ماده ۴ قانون ساماندهی تولید و عرضه مسکن ، الحاق به بافت اراضی واقع در محدوده روستاها و غیره استفاده می‌کنیم.

 

روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان

تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد، ۱۴۰۰ Print This Post نسخه قابل چاپ |


  • گرگان، میدان بسیج، سایت اداری استانداری
  • تلفن تماس: 2-32480281 017
  • نمابر: 32480280 017
  • سامانه پیامکی: 100000100100
  • پست الکترونیکی: info@bmgolestan.ir

© تمامی حقوق مادی و معنوی این پرتال متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان می باشد.