۵۰ روستای گلستان ایمن سازی می شود

مدیرکل بنیاد مسکن گلستان با بیان اینکه گلستان، استانی حادثه خیز است، گفت: مطالعات ایمن سازی ۵۰ روستای استان برای تثبیت و مقاوم سازی واحد‌های مسکونی انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن گلستان؛سید محمد حسینی مدیرکل بنیاد مسکن گلستان گفت: گلستان، استان حادثه خیز بوده و نوار جنوبی مورد هجمه رانش و لغزش و نوار شرقی مستعد فرونشست خاک دارد و نوار شمالی در معرض سیلاب است.

مدیرکل بنیاد مسکن گلستان ادامه داد: ۳۱۹ روستای در معرض خطر در استان داشتیم که با کمک مدیریت بحران و اقدامات ایمن سازی، توانستیم این عدد را به ۲۷۵ روستا کاهش دهیم.

او افزود: نسبت واحد های کم دوام در کشور ۵۰ درصد است که این نسبت در ۵ سال گذشته در گلستان ۵۶ درصد بود اما الان به ۴۶ درصد رسیده است.

او گفت: امسال هم مطالعات ایمن سازی ۵۰ روستای دیگر در دست اقدام است تا ایمن سازی و تثبیت این روستاها طبق برنامه ششم انجام شود.

مهندس حسینی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به واحدهای مسکونی فرسوده روستایی استان، افزود: از زمان شروع طرح بهسازی مسکن روستایی توانستیم با اعتبارات دولتی و تسهیلات ارزان قیمت و مشارکت مردم، ۸۵ هزار واحد مسکونی را در سطح استان نوسازی و مقاوم سازی کنیم.

مدیرکل بنیاد مسکن گلستان بیان کرد: به واحدهای غیرمقاوم ۱۰۰ میلیون تسهیلات ارزان قیمت با بازپرداخت ۲۰ ساله پرداخت می شود.

او با بیان اینکه پرداخت این تسهیلات در سال جاری از یک ماه گذشته آغاز شده است، گفت: تاکنون ۲ هزار متقاضی از این تسهیلات استفاده کرده اند.

مهندس حسینی خبر داد: امسال برای نوسازی خانه های فرسوده ۷ هزار واحد را با اعتبار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان هدف گذاری کردیم.

حدود ۴۱۰ متخصص و کارشناس زبده در نظام فنی داریم که کار طراحی و نظارت بر ساخت و ساز را انجام میدهند.

در ۹۳۳ سکونتگاه روستایی استان ۲۲۸ هزار واحد مسکونی وجود دارد.

تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد، ۱۴۰۰ Print This Post نسخه قابل چاپ |


  • گرگان، میدان بسیج، سایت اداری استانداری
  • تلفن تماس: 2-32480281 017
  • نمابر: 32480280 017
  • سامانه پیامکی: 100000100100
  • پست الکترونیکی: info@bmgolestan.ir

© تمامی حقوق مادی و معنوی این پرتال متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان می باشد.