مقاوم‌سازی ۱۰۰۰۰ خانه روستایی در استان گلستان تا پایان امسال

مدیرکل بنیاد مسکن گلستان گفت: تا پایان امسال ۱۰ هزار واحد مسکونی در روستاهای استان مقاوم‌سازی می‌شود.

 سیدمحمد حسینی ظهر امروز در جلسه شورای عالی استان با ارائه گزارشی از فعالیت‌های بنیادمسکن در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر استان اظهار داشت: در سیل پارسال بیش از ۲۲ هزار واحد خسارت دید که ۸۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای تعمیر و ساخت ۷ هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی به استان اختصاص پیدا کرد.

وی گفت: علاوه براین هزینه طراحی و تهیه نقشه، صدور سند و نظارت بر ساخت واحدهای مسکونی نیز برای حادثه‌دیدگان رایگان بود و تأمین آن بر عهده بنیاد مسکن قرار داشت. در عین حال ۶۵ هزار تن سیمان رایگان نیز که اهدایی مقام معظم رهبری بود در مناطق حادثه‌دیده توزیع شد.

مدیرکل بنیادمسکن استان افزود: ۷۲۱ پروژه عمرانی در سطح روستاهای سیل‌زده با اعتبار ۷۴ میلیارد تومان اجرا شد که مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

حسینی با بیان اینکه گلستان یکی از استان‌های حادثه‌خیز کشور است، ابراز داشت: از ابتدای امسال نیز ۴ مورد حادثه از جمله رانش، سیل و زلزله در استان رخ داده که به یکهزار واحد مسکونی خسارت وارد کرده است.

وی ادامه داد: به رغم پروسه طولانی تامین اعتبارات برای بازسازی واحدهای مسکونی، بنیاد مسکن استان منتظر تخصیص و تامین اعتبارات نشد و با اخذ مجوز از دفتر مرکزی بنیاد، اعتبارات لازم در ساعات اولیه پس از حادثه از منابع داخلی بنیاد تامین و ۲۴ ساغت پس از وقوع حادثه کار ساخت و سازهای خانه‌های مردم آغاز شد.

مدیرکل بنیادمسکن استان گفت: در حال حاضر که بیشتر از یکماه از زلزله رامیان و مراوه تپه می‌گذرد برخی واحدهای مسکونی تکمیل شده و حتی تعدادی به بهره‌برداری رسیده است.

وی افزود: مردم باید قبل از وقوع حوادث با استفاده از خدمات و تسهیلات بنیاد مسکن نسبت به مقاوم سازی خانه‌های خود اقدام کنند.

حسینی با یادآوری مقاوم سازی ۱۱ هزار واحد مسکونی در سال گذشته گفت: تا پایان امسال ۱۰ هزار واحد مسکونی در روستاهای استان مقاوم سازی می‌شود.

تاریخ انتشار: 14 آبان، 1399 Print This Postنسخه قابل چاپ |


  • گرگان، میدان بسیج، سایت اداری استانداری
  • تلفن تماس: 2-32480281 017
  • نمابر: 32480280 017
  • سامانه پیامکی: 100000100100
  • پست الکترونیکی: info@bmgolestan.ir

© تمامی حقوق مادی و معنوی این پرتال متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان می باشد.