نظارت و ارزیابی

گروه نظارت و ارزیابی بعنوان یکی از بخش های اصلی معاونت امور مسکن شهری ، با در نظر گرفتن سیاستهای بنیاد مسکن در حوزه مسکن شهری و با توجه به برنامه های اجرایی و مطابق آخرین دستور العملها و بخشنامه های ابلاغی و با کمک گرفتن از روشهای جدید و بهینه در امر نظارت صحیح و اصولی و ارزیابی امور اجرایی بنیاد در ساخت و سازهای شهری بنیاد بنا نهاده شده است .
اهداف و خطی مشی:
گروه نظارت و ارزیابی همواره سعی نموده بر اساس الگوی مشخص شده که شرح مختصر آن در زیر تقدیم شده است نسبت به انجام امور محوله برنامه ریزی و اقدام نماید :
–    انجام نظارتهای حضوری ، غیر حضوری ، دوره ای و موردی از پروژه ها
–    کسب اطلاع از روند کمی و کیفی اجرای پروژه ها و ارائه گزارش و پیگیری رفع مشکلات احتمالی
–    شناسایی نواقص در روند اجرا و ارائه راهکارهای اجرایی لازم .
–    هماهنگی لازم با دیگر بخش های معاونت و انعکاس مشکلات پروژه ها به ایشان با هدف استفاده از خرد جمعی و یافتن بهترین راه در موضوعات مختلف فنی ، مالی ، حقوقی و …
–    شناخت و بررسی و مقایسه روش های متداول ساخت و الگوبرداری از روشهای بهینه
–    ارزیابی عملکرد پیمانکاران و ناظرین و لحاظ نمودن شاخص های مرتبط
–    انجام مناقصات و برگزاری استعلام ها در مقاطع مختلف بر اساس روشهای متداول ارجاع کار با در نظر گرفتن صرفه و صلاح بنیاد .

آمار عملکرد :
–    گروه نظارت و ارزیابی حوزه  امور مسکن شهری وظیفه نظارت بر پروژه های مسکن شهری بنیاد اعم از پروژه های انبوه سازی ، حمایتی ، حساب ۱۰۰ امام (ره) ، محرومین ، مسکن مهر ، خیرین مسکن ساز و … را بر عهده داشته و خلاصه تمام فعالیتهای گروه نظارت و ارزیابی از بدو تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان تا کنون به شرح زیر می باشد :
–    کل واحدهای مسکونی تحت نظارت : ۳۵۲۶ واحد
–    کل واحدهای اداری تحت نظار ت: ۶ واحد
–    کل واحدهای تجاری تحت نظارت : ۴۱ واحد
–    کل واحدهای خدماتی تحت نظارت : ۵ واحد
–    کل واحدهای اتمام یافته تا کنون : ۲۵۲۵ واحد
–    کل واحدهای در دست اجرا: ۱۰۵۲ واحد

لازم به ذکر است گروه نظارت و ارزیابی معاونت امور مسکن شهری علاوه بر نظارت مستقیم بر پروژه های فوق الذکر نظارت عالیه و غیر مستقیم بر اجرای پروژه های مسکن مهر شرکت های تعاونی در شهرهای زیر ۲۵۰۰۰ نفر جمعیت استان و پروژه های مسکونی خیرین مسکن ساز را نیز بر عهده  داشته است .
امید است با استعانت از ذات اقدس الهی و راهنمایی عزیزان دلسوز در ارتقاء سطح کیفی پروژه های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی توفیق روز افزون حاصل گردد .  • گرگان، میدان بسیج، سایت اداری استانداری
  • تلفن تماس: 2-32480281 017
  • نمابر: 32480280 017
  • سامانه پیامکی: 100000100100
  • پست الکترونیکی: info@bmgolestan.ir

© تمامی حقوق مادی و معنوی این پرتال متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان می باشد.