نیمی از واحدهای مسکونی در روستاهای کردکوی کم دوام و غیرمقاوم است

 

 

مدیر بنیادمسکن کردکوی گفت: حدود نیمی از واحدهای مسکونی در روستاهای این شهرستان کم دوام و غیرمقاوم است.

 

به گزارش روابط عمومی بنیادمسکن انقلاب اسلامی گلستان، جلسه بررسی وضعیت ساخت و سازهای غیرمجاز در شهرستان کردکوی با حضور فرماندار، دادستان، مدیر بنیاد مسکن شهرستان و مدیران دستگاه های اجرایی مرتبط برگزار شد.

 

آقای زنگانه، مدیر بنیاد مسکن شهرستان کردکوی در این جلسه گفت: در شهرستان کردکوی بیش از ۱۰ هزار واحد مسکونی روستایی وجود دارد که نیمی از این واحدها کم دوام و غیرمقاوم است.

 

آقای زنگنه با بیان اینکه تا کنون بیش از ۶۰۰۰ واحد مسکونی مقاوم در روستاهای شهرستان با تسهیلات قرض‌الحسنه بنیاد احداث شده ابراز داشت: در سالجاری نیز برای احداث ۵۰۰ واحد مسکونی تامین اعتبار صورت گرفته است که امیدواریم با توجه به اینکه هزینه ساخت مسکن مقاوم و غیر مقاوم اختلاف چندانی ندارد، مالکان به سمت مقاوم سازی از طریق مشوق های بنیاد روی آورند تا علاوه بر تامین امنیت، جان و مال خود و خانواده شان،  از مشکلاتی که با احداث مسکن غیرمقاوم با آن مواجه خواهند بود، دوری کنند.

 

فرماندار کردکوی نیز در این جلسه ضمن تشکر از اقدامات بنیاد و تشویق مردم به نوسازی و مقاوم سازی، ابراز داشت: دستگاه های خدمات رسان بویژه مرجع صدور پروانه باید با همکاری با بنیاد مسکن، متقاضیان را به امر مقاوم سازی سوق دهند.

تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت، ۱۴۰۱ Print This Post نسخه قابل چاپ |


  • گرگان، میدان بسیج، سایت اداری استانداری
  • تلفن تماس: 2-32480281 017
  • نمابر: 32480280 017
  • سامانه پیامکی: 100000100100
  • پست الکترونیکی: info@bmgolestan.ir

© تمامی حقوق مادی و معنوی این پرتال متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان می باشد.