- بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان - http://bmgolestan.ir -

افتتاح و بهره برداری از پروژه های بنیاد مسکن استان با اعتبار ۳۸ میلیارد و ۸۳۰ میلیون تومان

بنا به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان، مهندس زمانی نژاد، مدیرکل بنیاد مسکن استان از افتتاح ۴۳ طرح هادی، ۱۱۲۳ واحد مسکونی روستایی و ۸۲ واحد مسکونی خانواده دارای ۲ معلول در سالروز افتتاح حساب ۱۰۰ و تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خبر داد.
مدیرکل بنیادمسکن استان با اشاره به افتتاح ۳۸ میلیارد و ۸۳۰ میلیون تومان پروژه در دهه حساب ۱۰۰ گفت: در این ایام ۴۳ طرح هادی و یکهزار و ۱۲۳ واحد مسکونی روستایی در استان به بهره‌برداری می‌رسد.
مهندس زمانی‌نژاد درباره پروژه‌های قابل افتتاح در دهه حساب ۱۰۰ اظهارداشت: پروژه‌های این ایام با اعتبار بیش از ۳۸ میلیارد و ۸۳۰ میلیون تومان در سراسر استان افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.
وی با اشاره به افتتاح طرح هادی در روستاهای استان گفت: ۴۳ طرح هادی روستایی با اعتبار ۱۳ میلیارد و ۱۵۷ میلیون تومان در استان به بهره‌برداری می‌رسد و بیش از ۲۳ هزار و ۸۰۰ خانوار از نعمت آن برخوردار می‌شوند.
مدیرکل بنیادمسکن استان همچنین از افتتاح بیش یکهزار و ۱۲۳ واحد مسکونی روستایی در دهه حساب ۱۰۰ خبرداد و گفت: بیش از ۲۲ میلیارد و ۹۷۳ میلیون تومان تسهیلات برای ساخت این واحدهای مسکونی پرداخت شده است.
وی با بیان اینکه تاکنون حدود یکصدهزار جلد سندمالکیت در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر استان صادر شده است، ادامه داد: در ایام پیش‌رو یکهزار و ۸۰۰ جلد سند مالکیت روستایی و ۲۵۵ جلد سند مالکیت شهری تحویل متقاضیان می‌شود.
مهندس زمانی‌نژاد به ساخت مسکن برای محرومان استان نیز اشاره کرد و گفت: ۱۳ واحد مسکونی ویژه محرومان با اعتبار ۶۵۰ میلیون تومان از محل حساب ۱۰۰ حضرت امام خمینی (ره) احداث شده است که در روزهای آینده به بهره‌برداری می‌رسد.
وی یکی دیگر از اقدامات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را ساخت مسکن برای خانواده‌های دارای دو معلول و بیشتر اعلام کرد و افزود: در قالب تفاهم‌نامه سازمان بهزیستی، بنیاد مستضعفان و بنیادمسکن ۸۲ واحد مسکونی روستایی ویژه خانوارهای دارای دو عضو معلول در سطح استان با اعتبار ۲ میلیارد و ۵۰ میلیون تومان احداث شده است که در ایام دهه حساب ۱۰۰ به این خانواده ها تقدیم می شود.
مدیرکل بنیادمسکن استان واگذاری ۱۳۲ قطعه زمین روستایی به مساحت ۴۵ هزار و ۹۰۶ متر مربع به زوج‌های جوان و افراد فاقد زمین برای احداث مسکن مقاوم، افتتاح و بهره‌برداری از ساختمان اداری بنیاد مسکن شهرستان کلاله و کلنگ‌زنی پروژه ۲۵ واحدی روستا – شهر آق‌تاچال در شهرستان مراوه‌تپه را از دیگر پروژه‌های بنیادمسکن انقلاب اسلامی در دهه حساب ۱۰۰ عنوان کرد.
ایشان با اشاره وقوع سیل در سطح استان از ارزیابی خسارات وارده به ۱۷ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی روستایی و شهری توسط تیم های ارزیاب بنیاد مسکن خبر داد و ابراز داشت: از این تعداد ۷ هزار و ۳۰۰ واحد باید از نو ساخته شوند و ۱۰ هزار و ۵۰۰ واحد دیگر نیز نیاز مبرم به تعمیرات دارند.
مدیرکل بنیاد مسکن استان تصریح کرد: بازسازی در سطح استان شروع شده و در طول دهه حساب ۱۰۰ سالجاری با جدیت آواربرداری و بازسازی واحدهای خسارت دیده در دستور کار قرار دارد و همه تلاش کارکنان بنیاد بر این است که تعداد زیادی از واحدهای خسارت دیده تا پایان ماه رمضان به بهره برداری برسد.

روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان