معاون عمران روستایی بنیادمسکن کشور: اجرای طرح منظومه‌های روستایی در ۱۲ استان به صورت پایلوت آغاز شد

 

 

 


 

مهندس شاملو با اشاره به امضای تفاهم‌نامه با ۲۳ استان برای تهیه طرح منظومه‌های روستایی گفت: مرحله اجرایی این طرح در ۱۲ استان به صورت پایلوت آغاز شده است.

 

به گزارش روابط عمومی بنیادمسکن انقلاب اسلامی گلستان، مهندس محمدرضا شاملو در نشست امضای تفاهم نامه همکاری مشترک فی مابین بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و بنیادمسکن گلستان با قدردانی از تلاش‌ها و کمک‌های این بانک در جهت تحقق اهداف و برنامه‌های بنیادمسکن اظهار کرد: طرح منظومه‌های روستایی که در بنیادمسکن شروع شده به عنوان وظیفه قانونی بنیاد نیست اما چون این طرح می‌تواند زمینه توسعه پایدار روستاها را رقم بزند به آن ورود کرده‌ایم.

 

معاون عمران روستایی بنیادمسکن کشور با اشاره به امضای تفاهم نامه با ۲۳ استان‌ در راستای اجرای طرح منظومه‌های روستایی گفت: مطالعات ۱۵۷ طرح منظومه روستایی شروع شده که بخشی از آن به اتمام رسیده و در شورای برنامه ریزی استان ها هم مصوب شده است و بخش دیگر هم در دست مطالعه قرار دارد.

 

وی افزود: در بودجه و در ردیف طرح‌های هادی، اعتباری هم برای اجرای طرح منظومه‌های روستایی پیش بینی شده و کار اکنون در ۱۲ استان به صورت پایلوت وارد مرحله اجرایی شده است.

 

مهندس شاملو ادامه داد: در استان گلستان هنوز این طرح به تصویب شورای برنامه ریزی استان نرسیده و نهایی نشده است اما چون نگاه مثبتی به آن وجود دارد، تفاهم نامه با بانک مهر ایران در دستور کار قرار گرفته است و امیدواریم بتوانیم با حمایت این بانک، منظومه‌های توسعه پایدار را در روستاهای استان گلستان اجرایی کنیم.

 

وی بیان کرد: البته این امر مستلزم برگزاری نشست‌های کارشناسی بیشتر و دقیق‌تر است تا این طرح‌ها که نفع آن نصیب همه مردم به ویژه در روستاها خواهد شد در سراسر کشور اجرایی شود.

تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت، ۱۴۰۱ Print This Post نسخه قابل چاپ |


  • گرگان، میدان بسیج، سایت اداری استانداری
  • تلفن تماس: 2-32480281 017
  • نمابر: 32480280 017
  • سامانه پیامکی: 100000100100
  • پست الکترونیکی: info@bmgolestan.ir

© تمامی حقوق مادی و معنوی این پرتال متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان می باشد.