مهندس حسینی: پیش نیاز تولید مسکن، تامین زمین است/تصرفات اراضی واگذار شده به بنیادمسکن در شورای حفظ حقوق بیت‌المال تعیین تکلیف شود

 

 

 

 

مهندس حسینی با بیان اینکه پیش نیاز تولید مسکن، تامین زمین است، اظهار کرد: در این سال‌ها یکهزار و ۷۰۰ هکتار از اراضی ملی که مناسب ساخت مسکن بوده از سوی منابع طبیعی به بنیادمسکن استان واگذار شده است وقتی این اراضی به بنیاد واگذار شده بود شاهد تصرفاتی در آن هستیم که باید در شورای حفظ حقوق بیت المال به این موضوع رسیدگی شود.

 

به گزارش روابط عمومی بنیادمسکن انقلاب اسلامی گلستان، مهندس سیدمحمد حسینی در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و مراتع در روستاهای استان که با حضور مهندس شاملو، معاون عمران روستایی بنیادمسکن کشور برگزار شد، اظهار کرد: هدف اصلی از افتتاح حساب ۱۰۰ از سوی امام خمینی (ره) و تاسیس بنیادمسکن تامین مسکن برای محرومان و افراد بدون سرپناه بود و امروز بعد از گذشت بیش از ۴۰ سال، بنیاد مسکن به جامعه هدف بیشتری خدمات رسانی می‌کند. ضمن اینکه تاکیدات رهبر معظم انقلاب نیز وظیفه ما را سنگین تر کرده است.

 

مدیرکل بنیادمسکن گلستان با اشاره به پویایی  و زنده بودن روستاها در استان گلستان گفت: اغلب روستاهای استان در کار تولیدات کشاورزی و دامپروری هستند و توجه ویژه متولیان امر به روستاها می‌تواند مهاجرت معکوس را در پی داشته باشد.

 

وی با اشاره به شعار امسال مبنی بر ” تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین”  گفت: بنیادمسکن به عنوان نهاد انقلابی پیشگام است تا برای تحقق شعار امسال گوشه‌ای از کار را به دست بگیرد .

 

مهندس حسینی با بیان اینکه پیش نیاز تولید مسکن، تامین زمین است، اظهار کرد: در این سال‌ها یکهزار و ۷۰۰ هکتار از اراضی ملی که مناسب ساخت مسکن بوده از سوی منابع طبیعی به بنیادمسکن استان واگذار شده است. وقتی این اراضی به بنیاد واگذار شده بود شاهد تصرفاتی در آن هستیم که باید در شورای حفظ حقوق بیت المال به این موضوع رسیدگی شود.

 

وی افزود: حدود ۵۰ درصد جمعیت استان جزو دهک‌های یک تا پنج درآمدی هستند و ما نیز به دنبال این هستیم‌تا رفع تصرفات را با لحاظ منافع مردم انجام دهیم. از یکهزار و ۷۰۰ هکتاری که واگذار شده ۴ هزار قطعه در تصرف مردم و بخشی هم در تصرف بخش دولتی است و این اراضی باید تعیین‌ تکلیف شود.

 

مدیرکل بنیادمسکن گلستان با اشاره به برنامه بنیاد برای حمایت از مردم گلستان گفت: قرار شد ۷۰ درصد قیمت کارشناسی زمین به مردم، معافیت داده خواهد و ۳۰ درصد به عنوان حقوق عامه پیش بینی شده است که ۴۰ درصد همین بخش هم برای مددجویان امداد و بهزیستی بخشیده خواهد شد.

 

در ادامه این جلسه تعدادی از فرمانداران دغدغه‌ها و انتظارات خود را در راستای رفع تصرف اراضی ملی واگذار شده به بنیادمسکن در روستاها مطرح و تاکید کردند اجرای این طرح باید انعطاف داشته باشد، ضمن اینکه از ایجاد تنش‌های اجتماعی جلوگیری شود.

 

 

تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت، ۱۴۰۱ Print This Post نسخه قابل چاپ |


  • گرگان، میدان بسیج، سایت اداری استانداری
  • تلفن تماس: 2-32480281 017
  • نمابر: 32480280 017
  • سامانه پیامکی: 100000100100
  • پست الکترونیکی: info@bmgolestan.ir

© تمامی حقوق مادی و معنوی این پرتال متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان می باشد.