قدردانی فرماندار مینودشت از بنیادمسکن برای عمران و آبادانی روستاها/طرح هادی ۳۵ روستای شهرستان نیازمند بازنگری است

 

 

فرماندار مینودشت از بنیادمسکن انقلاب اسلامی برای عمران و آبادانی روستا و هم چنین توجه به احیای بافت‌های تاریخی و باارزش روستاهای این شهرستان قدردانی کرد.

 

به گزارش روابط عمومی بنیادمسکن انقلاب اسلامی گلستان، محمدتقی قزل‌سفلی در بازدید معاون عمران روستایی بنیادمسکن کشور به همراه مدیرکل و معاونان بنیادمسکن گلستان، نماینده مردم شهرستان‌های شرق استان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی از روستای گردشگری ساسنگ اظهارکرد: باید از بنیادمسکن انقلاب اسلامی که در زمینه عمران و آبادانی روستاها تلاش جهادی دارد به ویژه در زمینه احیای بافت‌های تاریخی و باارزش که سبب رونق گردشگری روستاها شده است، قدردانی کنیم.

 

فرماندار مینودشت گفت: اجرای طرح بهسازی بافت‌های تاریخی و باارزش اقتصاد روستاهایی مانند ساسنگ سبب تحول در اقتصاد روستاها شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: غالب روستاهای شهرستان مینودشت دارای ظرفیت گردشگری هستند که اجرای اینگونه طرح‌ها سبب بهبود اوضاع اقتصادی و ایجاد اشتغال در روستاها شده است.

 

قزل‌سفلی افزود: نرخ بیکاری در این شهرستان بالاست و بهترین راه برای رفع این مشکل، توسعه و رونق بخش گردشگری است که اقدامات بنیادمسکن در روستاهای هدف گردشگری بسیار موثر بوده است.

 

وی در بخش دیگر سخنانش بر لزوم تسریع در اجرای پروژه‌های عمرانی در روستاهای این شهرستان تاکید کرد و گفت: شهرستان مینودشت ۷۲ روستا دارد که فاز نخست در ۵۰ روستا آغاز شده است و مرحله اول این طرح در ۲۰ روستا به پایان رسید.

 

فرماندار مینودشت گفت: در کنار اجرای طرح هادی، بازنگری در این طرح‌ها نیز موضوع مهمی است‌. اکنون افق ۱۰ ساله طرح در ۳۵ روستا به اتمام رسیده و نیازمند بازنگری است.

 

وی همچنین از بنیادمسکن گلستان خواست تدبیری برای جابه جایی اهالی روستای بازگیر مینودشت کند چراکه این روستا درگیر مسائل میراثی است و اکنون ساکنان این روستا شرایط خوبی ندارند.

 

 

تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت، ۱۴۰۱ Print This Post نسخه قابل چاپ |


  • گرگان، میدان بسیج، سایت اداری استانداری
  • تلفن تماس: 2-32480281 017
  • نمابر: 32480280 017
  • سامانه پیامکی: 100000100100
  • پست الکترونیکی: info@bmgolestan.ir

© تمامی حقوق مادی و معنوی این پرتال متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان می باشد.