نماینده مردم شرق گلستان در مجلس:مهاجرت معکوس با بازنگری در طرح‌های هادی اتفاق می‌افتد/برای توسعه گلستان راهی جز رونق گردشگری نداریم

 

 

 

 

دکتر آریان‌پور گفت: بسیاری از روستاها نیاز به فضاهای جدید برای ساخت و ساز دارند و این امر لازمه بازنگری در طرح‌های هادی روستایی است که می‌تواند زمینه مهاجرت معکوس را فراهم کند.

 

به گزارش روابط عمومی بنیادمسکن انقلاب اسلامی گلستان، دکتر رضا آریان‌پور در حاشیه بازدید معاون عمران بنیادمسکن کشور از اجرای طرح بهسازی بافت تاریخی و باارزش روستای ساسنگ مینودشت اظهار کرد: بازنگری و تسریع در اجرای پروژه‌های هادی از مطالبات جدی و مهم مردم روستاها است.

 

نماینده مردم شهرستان‌های مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه تپه در مجلس شورای اسلامی گفت: در بسیاری از روستاها مردم برای ساخت و سازهای جدید نیاز به اراضی بیشتری هستند که این‌ امر در قالب بازنگری طرح هادی امکانپذیر است.

 

وی افزود: مهاجرت معکوس به روستاها زمانی معنا پیدا می‌کند که فضای کافی در روستاها برای ساخت و سازها وجود داشته باشد در غیر این صورت این موضوع اتفاق نخواهد افتاد.

 

عضو مجمع نمایندگان گلستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری در استان گفت: در حوزه صنعت شرایط خوبی نداریم و در زمینه کشاورزی بسیاری از روستاییان خرده مالک هستند، بنابراین برای توسعه گلستان راهی جز رونق گردشگری نداریم.

 

مهندس سید قربانعلی میر، مدیر بنیادمسکن مینودشت نیز در این بازدید گزارشی از آخرین وضعیت واحدهای مسکونی روستایی این شهرستان ارائه کرد و گفت: از ۱۲ هزار و ۶۶۴ واحدمسکونی روستایی در شهرستان مینودشت تاکنون ۶ هزار و ۹۲۷ واحد مقاوم سازی شده است اما هنوز بیش از ۵ هزار واحدمسکونی غیرمقاوم و بی دوام در روستاها وجود دارد.

 

وی افزود: طرح هادی در ۵۰ روستای بالای ۲۰ خانوار شهرستان مینودشت آغاز شده که در ۳۳ روستا مراحل مختلف این طرح به اتمام رسیده و در ۱۵ روستا نیز طرح در دست اقدام است و در دو روستای هدف گردشگری نیز طرح بهسازی بافت باارزش در دست اجرا قرار دارد.

 

مهندس میر بیان کرد: در دهه حساب ۱۰۰‌نیز ۷۸ طرح عمرانی در ۳۴ روستای شهرستان مینودشت با ۱۳ میلیارد تومان اعتبار افتتاح و کلنگ زنی شده است.

 

 

تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت، ۱۴۰۱ Print This Post نسخه قابل چاپ |


  • گرگان، میدان بسیج، سایت اداری استانداری
  • تلفن تماس: 2-32480281 017
  • نمابر: 32480280 017
  • سامانه پیامکی: 100000100100
  • پست الکترونیکی: info@bmgolestan.ir

© تمامی حقوق مادی و معنوی این پرتال متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان می باشد.