مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیادمسکن گلستان: انسان‌ها در امور مادی و معنوی نباید دچار افراط و تفریط شوند

 

 

 

 

حجت‌الاسلام ولی‌نژاد با اشاره به حدیثی از امام حسن مجتبی (ع) گفت: انتخاب و انجام درستِ امور، از افتادن انسان‌ها به ورطه افراط و تفریط جلوگیری می‌کند.

 

به گزارش روابط عمومی بنیادمسکن انقلاب اسلامی گلستان، حجت‌الاسلام نورالله ولی‌نژاد در مراسم گرامیداشت ولادت با سعادت کریم اهل بیت، امام حسن مجتبی (ع) با ذکر حدیثی از این امام بزگوار با این مضمون که « در دنیا به گونه ای زندگی کنید که انگار همیشه در دنیا هستید و برای آخرت هم طوری زندگی کنید که فکر کنید دنیا فردا به پایان می‌رسد»، اظهار کرد: باید از افراط و تفریط در امور مختلف خودداری کنیم. اگر در کار دنیوی زیاده روی شود، امری عبث است و در مقابلش اگر کم کاری و کوتاهی انجام دهیم، خسارت‌بار خواهد بود.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیادمسکن گلستان گفت: حتی در روایات ما هم تأکید شده است که عبادت هم اندازه‌ای دارد و انسان علاوه بر عبادت باید به امورات اجتماعی، اقتصادی و غیره هم رسیدگی کند.

 

وی افزود: از دیگر نکاتی که می‌توان از این حدیث برداشت کرد این است که انسان نباید غرق دنیا شود چون غرق شدن در مادیات و دنیا انسان را دچار نیستی می‌کند، در عین حال نباید از زندگی در این دنیا هم غفلت کرد چراکه دنیا مزرعه آخرت است.

 

حجت‌الاسلام ولی‌نژاد با بیان اینکه درست انجام دادن کار نیز یکی دیگر از موضوعات مورد تأکید در این حدیث شریف است، گفت: تأکید امام حسن (ع) براین است که انسان‌ها چون دارای اختیار هستند باید درست انتخاب کنند ولو این انتخاب در عبادت یا امور اجتماعی و اقتصادی باشد. اگر درست انتخاب کنیم نتیجه‌اش را هم در این دنیا و آخرت خواهیم دید و در غیر این صورت، عواقب آن متوجه انسان‌ها خواهد بود.

 

وی افزود: گاهی صواب بیشتر در جایی یا کار دیگری نهفته است که می تواند خیر بیشتری به انسان‌ها برساند، بنابراین افراد باید زندگی خود را تنظیم کنند و در هر امری از افراط و تفریط بپرهیزند.

تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین، ۱۴۰۱ Print This Post نسخه قابل چاپ |


  • گرگان، میدان بسیج، سایت اداری استانداری
  • تلفن تماس: 2-32480281 017
  • نمابر: 32480280 017
  • سامانه پیامکی: 100000100100
  • پست الکترونیکی: info@bmgolestan.ir

© تمامی حقوق مادی و معنوی این پرتال متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان می باشد.