نهضت ساخت مسکن برای محرومان در استان گلستان به راه افتاد/ساخت ۲ هزار خانه پس از ماه رمضان آغاز می‌شود

 

 

مهندس حسینی از ساخت ۲ هزار واحد مسکونی در استان گلستان ویژه اقشار محروم و نیازمندی که تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی نیستند، خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی بنیادمسکن انقلاب اسلامی گلستان، مهندس سیدمحمد حسینی یکی از مهم‌ترین مأموریت‌های بنیادمسکن را تأمین و ساخت مسکن برای اقشار محروم و نیازمند عنوان و اظهار کرد: یکی از محوری‌ترین مأموریت‌های بنیادمسکن ساخت سرپناه ایمن برای محرومان و مستضعفان است.

 

مدیرکل بنیادمسکن گلستان گفت: طرح‌های مختلفی برای تأمین مسکن اقشار مختلف در قالب مسکن ایتام، خانواده‌های دارای دو عضو معلول و بیشتر، مددجویان کمیته امداد و بهزیستی و غیره در دست اقدام قرار دارد.

 

وی با اشاره به اجرای طرح جامع تأمین مسکن اقشار کم درآمد در استان افزود: ارتباطات و هم‌افزایی خوبی بین بنیادمسکن و دیگر نهادهای اجرایی مانند بنیادمستضعفان، ستاد اجرایی، بنیاد علوی، سپاه و بسیج، خیران، گروه‌های جهادی و دیگر نهادها و دستگاه‌ها ایجاد شده که خانه‌دار شدن محرومان و نیازمندان را تسهیل می‌کند.

 

مهندس حسینی یادآور شد: سال ۹۹ ساخت ۳ هزار واحد مسکونی در استان گلستان کلید خورد که خوشبختانه تقریبا همه این واحدهای مسکونی به بهره برداری رسید.

 

وی خبر خوشی هم به اقشار کم درآمد و نیازمند استان داد و گفت: کار ساخت ۲ هزار واحد مسکونی نیز برای این اقشار بعد از اتمام ماه مبارک رمضان آغاز می‌شود. در این طرح علاوه بر تسهیلات ارزان قیمت، ۵۰ میلیون تومان کمک بلاعوض، ۸ تن سیمان و ۲۲۰۰ کیلو (۲.۲ تن) میلگرد رایگان برای ساخت واحدهای مسکونی در نظر گرفته شده است.

 

مدیرکل بنیادمسکن گلستان با اشاره به تفاهم نامه دو جانبه بین بنیادمسکن و بنیاد مستضعفان افزود: در قالب این تفاهم نامه ۲۰ هزار واحد مسکونی در روستاها و شهرهای هدف در کشور احداث می‌شود که سهم استان گلستان ۵۷۸ واحد است که در حال شناسایی متقاضیان واجد شرایط هستیم.

 

وی ادامه داد: یک تفاهم نامه سه جانبه بین کمیته امداد، بنیاد مسکن و بنیاد مستضعفان در دستور کار قرار دارد که ۱۰ هزار واحد مسکونی در شهرها هدف بنیادمستضعفان احداث خواهد شد که در قالب این طرح ۳۰۳ واحد مسکونی در شهرستان مراوه تپه ساخته خواهد شد.

 

مهندس حسینی با اشاره به تفاهم نامه ۵ جانبه دیگری با محوریت سپاه گفت: در این طرح برای فاز نخست ۵۰۰ واحد مسکونی به عنوان سهمیه برای استان در نظر گرفته شد که تا یکهزار و ۵۰۰ واحد قابل افزایش است. این واحدهای مسکونی برای مددجویان امداد بوده که در شهرستان گنبدکاووس کلنگ زنی شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: در سر فصل‌های مختلف نهضت ساخت مسکن برای محرومان به راه افتاده است و دولت سیزدهم نیز توجه ویژه‌ای به تأمن مسکن برای اقشار محروم و کم درآمد به ویژه در روستاها دارد.

تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین، ۱۴۰۱ Print This Post نسخه قابل چاپ |


  • گرگان، میدان بسیج، سایت اداری استانداری
  • تلفن تماس: 2-32480281 017
  • نمابر: 32480280 017
  • سامانه پیامکی: 100000100100
  • پست الکترونیکی: info@bmgolestan.ir

© تمامی حقوق مادی و معنوی این پرتال متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان می باشد.