بازسازی ۴۸ هزار واحدمسکونی حادثه‌دیده در استان گلستان/ ۲۰ میلیارد تومان برای ایمن‌سازی روستاهای در معرض خطر اختصاص یافت

 

 

مهندس حسینی بازسازی واحدهای مسکونی حادثه دیده در سوانح طبیعی از جلوه‌های مردم‌داری و مردم‌یاری بنیادمسکن دانست و گفت: از سال ۷۶ تا کنون بیش از ۴۸ هزار واحدمسکونی خسارت دیده در حوادث مختلف در استان بازسازی شده است.

 

به گزارش روابط عمومی بنیادمسکن انقلاب اسلامی گلستان، مهندس سیدمحمد حسینی در نشست خبری با جمعی از اصحاب رسانه استان، بنیاد را نهادی انقلابی برگرفته از اراده امام خمینی (ره) دانست و اظهار کرد: ۵۹ روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) حساب ۱۰۰ را افتتاح کردند که نشان از توجه معمار کبیر انقلاب به محرومیت‌زدایی و تأمین نیازهای اقشار محروم و مستضعف به ویژه در موضوع ساخت سرپناهی امن و ایمن دارد.

 

مدیرکل بنیادمسکن گلستان با اشاره به خدمات درخشان و ارزنده بنیادمسکن در ۴۳ سال گذشته خاطرنشان کرد: امروز بسیاری از مردم کشور به ویژه در روستاها از خدمات این نهاد انقلابی و جهادی برخوردار شده‌اند.

 

مهندس حسینی بازسازی واحدهای مسکونی آسیب‌دیده در حوادث را یکی از مهم‌ترین جلوه‌های حضور بنیادمسکن در کنار مردم عنوان کرد و گفت: گلستان از استان‌های حادثه‌خیز کشور است و هم ساله حوادث متعدد و مختلفی از جمله سیل، زلزله، رانش و زمین لغزش، فرونشست و غیره را تجربه می‌کند.

 

وی با اشاره به تهیه طرح جامع ایمن سازی روستاهای در معرض خطر گفت: براساس مطالعات انجام شده ۳۱۹ روستای استان در معرض خطرات مختلف قرار داشت که با هماهنگی استانداری و پژوهشکده سوانح طبیعی بنیادمسکن کشور مطالعات ایمن سازی ۱۴۹ روستا انجام و عملیات تثبیت و ایمن سازی ۱۱۱ روستا نیز انجام شد.

 

مدیرکل بنیادمسکن گلستان توضیح داد که غالب روستاهای در معرض خطر، در نوار شمالی و شرقی استان واقع شده‌اند. ۲۴۲ روستا در این مناطق در معرض خطر سیل قرار دارد. ۵۸ روستا در ضلع جنوبی استان در معرض خطر رانش است و بخشی از روستاهای استان نیز چند مخاطره‌است. ضمن اینکه فرونشست و فروچاله نیز در مناطق شرقی استان به ویژه در کلاله و مراه تپه، عاملی تهدیدکننده برای برخی روستاهاست.

 

وی خاطرنشان کرد: در سفر اخیر رئیس جمهور به استان ۵۵ میلیارد تومان اعتبار برای ایمن سازی روستاهای در معرض خطر به تصویب رسید که ۲۰ میلیارد تومان اعتبار نقدی به استان اختصاص پیدا کرد.

 

مهندس حسینی اظهار کرد: در سرفصل بازسازی از سال ۷۶ تا کنون بیش از ۴۸ هزار واحد مسکونی خسارت دیده از حوادث طبیعی در استان گلستان و استان‌هایی مانند کرمان، آذربایجان و غیره بازسازی شده است.

تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین، ۱۴۰۱ Print This Post نسخه قابل چاپ |


  • گرگان، میدان بسیج، سایت اداری استانداری
  • تلفن تماس: 2-32480281 017
  • نمابر: 32480280 017
  • سامانه پیامکی: 100000100100
  • پست الکترونیکی: info@bmgolestan.ir

© تمامی حقوق مادی و معنوی این پرتال متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان می باشد.