افتتاح و کلنگ‌زنی ۱۰۵۸ واحد مسکونی در روستاهای آق قلا/طرح هادی ۱۶ روستا افتتاح می شود

 

مهندس جندقی با اشاره به افتتاح و کلنگ‌زنی بیش از ۳۱۰ میلیارد تومان پروژه طی دهه حساب ۱۰۰ در شهرستان آق قلا خبر داد و گفت: یکی از مهم‌ترین پروژه‌ها، بهره برداری و آغاز ساخت هزار و ۵۸ واحدمسکونی در این شهرستان است.

 

به گزارش روابط عمومی بنیادمسکن انقلاب اسلامی گلستان، مهندس محسن جندقی با اشاره به برنامه‌های بنیادمسکن شهرستان آق قلا در دهه حساب ۱۰۰ و سالروز تاسیس بنیادمسکن انقلاب اسلامی اظهارکرد: در این ایام و در راستای محرومیت‌زدایی، توسعه و عمران روستاها ۳۱۰ میلیارد و ۵۹ میلیون تومان افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود که ۱۴ هزار و ۵۰۹ خانوار از خدمات آن برخوردار خواهند شد.

 

مدیر بنیادمسکن آق قلا گفت: از این میزان ۵۷ میلیارد و ۴۶۷ میلیون تومان از پروژه‌ها افتتاح و ۲۵۲ میلیارد و ۵۹۲ میلیون تومان عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود.

 

وی درباره پروژه‌های قابل بهره برداری و کلنگ‌زنی در حوزه مسکن روستایی اعلام کرد: در دهه حساب ۱۰۰ امسال یکهزار و ۵۸ واحد مسکونی با اعتبار ۲۹۳ میلیارد و یکصد میلیون تومان افتتاح یا کلنگ‌زنی خواهد شد.

 

وی ادامه داد: از این تعداد ۲۴۳ واحد مسکونی در قالب طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی با اعتبار ۴۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به بهره برداری می شود.

همچنین کلنگ ساخت ۸۱۵ واحدمسکونی در راستای طرح نهضت ملی مسکن روستایی و در قالب‌های بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده، مسکن محرومین و مسکن جوانان با پیش بینی اعتبار ۲۴۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به زمین زده می‌شود.

 

مهندس جندقی از افتتاح و کلنگ زنی ۱۱۶ پروژه عمرانی در قالب طرح هادی در ۴۴ روستای شهرستان آق قلا با اعتبار ۱۶ میلیارد و ۹۵۹ میلیون تومان و برخورداری ۱۳ هزار و ۲۰۰ خانوار از خدمت آنها، خبر داد و گفت: همزمان با دهه حساب ۱۰۰ امسال ۷۳ پروژه طرح هادی در ۲۸ روستای این شهرستان با ۸ میلیارد و ۹۲ میلیون تومان آغاز می‌شود و ۴۳ پروژه عمرانی نیز در ۱۶ روستا با ۸ میلیارد و ۸۶۷ میلیون تومان اعتبار به بهره برداری می‌رسد.

 

وی درباره صدور اسناد مالکیت به روستاییان هم‌گفت: همزمان با سالروز افتتاح حساب ۱۰۰ و تاسیس بنیادمسکن انقلاب اسلامی ۲۵۱ جلد سند مالکیت به روستانشینان شهرستان آق قلا اهدا خواهد شد.

تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین، ۱۴۰۱ Print This Post نسخه قابل چاپ |


  • گرگان، میدان بسیج، سایت اداری استانداری
  • تلفن تماس: 2-32480281 017
  • نمابر: 32480280 017
  • سامانه پیامکی: 100000100100
  • پست الکترونیکی: info@bmgolestan.ir

© تمامی حقوق مادی و معنوی این پرتال متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان می باشد.