گام بلند بنیادمسکن گلستان در راستای محرومیت‌زدایی و توسعه و عمران روستایی/افتتاح و کلنگ‌زنی ۴۷۴۲ میلیارد تومان پروژه در سالروز تأسیس بنیادمسکن

مهندس حسینی با تشریح برنامه‌های دهه حساب ۱۰۰ در استان گلستان از افتتاح و کلنگ‌زنی بیش از ۴ هزار و ۷۴۲ میلیارد و ۵۷۱ میلیون تومان پروژه عمرانی در روستاهای استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی بنیادمسکن انقلاب اسلامی گلستان، مهندس سیدمحمد حسینی با گرامیداشت سالروز صدور فرمان تاریخی امام خمینی (ره) برای تأسیس حساب ۱۰۰ و تشکیل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار کرد: این اقدام و تفکر حکیمانه امام خمینی (ره) سبب شد بعد از ۴ دهه از فعالیت‌های این نهاد، شاهد اقدامات و خدمات قابل توجه به جامعه هدف مدنظر امام راحل باشیم.
مدیرکل بنیادمسکن گلستان گفت: امسال نیز مانند همه ساله برای نکوداشت این ایام برنامه‌های خوب و متنوعی برای گروه‌های هدف شامل همکاران و خانواده‌های آنان، مرتبطین و مردم که اصلی‌ترین مخاطب ما هستند، پیش بینی شده است.
وی با اشاره به برگزاری نشست‌های مشترک با دستگاه‌های اجرایی خاطرنشان کرد: افزایش تعاملات و هم افزایی بین دستگاهی سبب بهبود و سرعت بخشیدن به ارائه خدمات می‌شود و در نهایت نیز رضایتمندی بیشتر مردم را در پی خواهد داشت.
مهندس حسینی در ادامه با اشاره به پروژه‌های قابل افتتاح و کلنگ‌زنی در حوزه عمران روستایی اظهار کرد: از دهه حساب ۱۰۰ سال گذشته تا کنون یکهزار و ۴۲۰ طرح و پروژه عمرانی در قالب اجرای طرح‌های هادی روستایی اجرایی شده که بخشی از آنها به بهره برداری رسیده و تعدادی هم در دست اجرا قرار دارد.
وی با اشاره به اعتبار ۲۶۳ میلیارد و ۳۲۱ میلیون تومانی این پروژه‌ها گفت: این اعتبارات در قالب بازنگری طرح‌های هادی، جدول‌گذاری، آسفالت، محوطه‌سازی، بوستان‌های روستایی منظومه‌های روستایی و اشتغال پایدار و غیره اختصاص داد شده است.
مدیرکل بنیادمسکن گلستان افزود: در این بخش ۴۸۰ پروژه عمرانی در ۱۷۹ روستا با اعتبار ۸۴ میلیارد و ۷۵۸ میلیون تومان به بهره برداری می‌رسد که ۵۳ هزار و ۷۰۰ خانوار از خدمات آن برخوردار خواهند شد. همچنین ۹۴۰ پروژه عمران روستایی نیز با ۱۷۸ میلیارد و۵۶۳ میلیون تومان اعتبار در ۳۷۰ روستای استان کلنگ‌زنی می‌شود و ۱۱۱ هزار خانواده روستایی می‌توانند از این خدمات استفاده کنند.
وی یادآور شد: در سفر اخیر رئیس جمهور به استان گلستان نیز ۹۵ میلیارد تومان در قالب بهسازی بافت‌های با ارزش و ایمن سازی روستاهای در معرض خطر به تصویب رسیده که تا کنون ۴۰ میلیارد تومان در این بخش به استان ابلاغ شده است و امیدواریم تا یکماه آینده عملیات اجرایی این پروژه‌ها آغاز شود.
مهندس حسینی به موضوع صدور سند مالکیت در روستاها و شهرهای با جمعیت کمتر از ۲۵ هزار نفر اشاره کرد و افزود: در یکسال گذشته ۵ هزار و ۲۴۵ جلد سند با همکاری اداره ثبت صادر شده است و در دهه حساب ۱۰۰ امسال نیز ۲ هزار و ۲۱۹ جلد سند مالکیت به مردم اهدا خواهد شد.
وی یکی دیگر از اقدامات بنیادمسکن را تأمین زمین برای فاقدین مسکن در روستاها عنوان کرد و گفت: در این دهه ۲۰۵ قطعه زمین به مساحت ۵۱ هزار و ۲۵۰ ترمربع به ارزش ریالی ۱۰ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان به زوج‌های جوان، مستاجران و فاقدین مسکن در استان اهدا می‌شود.
مدیرکل بنیادمسکن گلستان به افتتاح و کلنگ‌زنی ۱۵ هزار واحد مسکونی در روستاهای استان با اعتبار ۴ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان در دهه حساب ۱۰۰ امسال اشاره و اظهار کرد: در این ایام ۴ هزار واحدمسکونی با ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار در روستاهای استان به بهره برداری می‌رسد و عملیات اجرایی ۱۱ هزار واحد دیگر نیز با پیش بینی اعتبار ۳ زار و ۳۰۰ میلیارد تومان آغاز خواهد شد.
وی با اشاره به همت جهادی بنیادمسکن گلستان برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن گفت: با وجود اینکه تکلیف استان در سال نخست اجرای طرح، احداث ۷ هزار واحد روستایی بود اما با تلاش همکاران بنیاد ساخت ۱۱ هزار واحد مسکونی را در قالب نوسازی بافت‌های فرسوده روستایی، مسکن حمایتی و محرومان و مسکن جوانان برنامه‌ریزی کرده‌ایم.
وی ادامه داد: در زمینه مسکن شهری نیز ساخت ۸۴۴ واحد مسکونی در قالب ۸ پروژه در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر استان با اعتبار ۳۶۹ میلیارد تومان آغاز خواهد شد.
مدیرکل بنیادمسکن گلستان اعلام کرد: در مجموع در دهه حساب ۱۰۰ امسال بیش از ۴ هزار و ۷۴۲ میلیارد و ۵۷۱ میلیون تومان پروژه در زمینه طرح‌های هادی و عمران روستایی، واگذاری اراضی و احداث مسکن روستایی و شهری در استان افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود. ۸۹۵ میلیارد تومان از این پروژه‌ها قابل بهره برداری است و ۳ هزار و ۸۴۷ میلیارد تومان نیز کلنگ‌زنی خواهد شد.

تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین، ۱۴۰۱ Print This Post نسخه قابل چاپ |


  • گرگان، میدان بسیج، سایت اداری استانداری
  • تلفن تماس: 2-32480281 017
  • نمابر: 32480280 017
  • سامانه پیامکی: 100000100100
  • پست الکترونیکی: info@bmgolestan.ir

© تمامی حقوق مادی و معنوی این پرتال متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان می باشد.