پیش‌بینی ۱۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تامین مسکن جوانان گلستانی/۴ هزار زوج جوان صاحبِ خانه می‌شوند

 

 

مهندس حسینی از پیش بینی تسهیلات یکهزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی برای ساخت مسکن جوانان در استان گلستان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی بنیادمسکن انقلاب اسلامی گلستان، مهندس سیدمحمد حسینی اظهار کرد: یکی از اقدامات قابل توجه بنیادمسکن استان گلستان این است که مسکن را از تقاضا خارج کرده و با طرح‌های ابتکاری مانند مسکن جوانان و امضای ۲۷ تفاهم‌نامه با دستگاه‌های اجرایی و نهادهای مختلفی مانند سپاه نینوا و غیره به سراغ کسانی رفته ‌که تمایل به ساخت مسکن دارند.

 

مدیرکل بنیادمسکن گلستان یکی از طرح‌های ابتکاری بنیادمسکن گلستان، تامین و ساخت مسکن برای جوانان دانست و گفت: خوشبختانه این طرح با استقبال خوبی از سوی مردم مواجه شده است. با این اقدام، امروز متقاضیان مسکن در همه روستاهای استان شناسایی شدند تا برای خانه‌دار شدن آنان برنامه‌ریزی شود.

 

تامین مسکن جوانان، فرهنگیان و اقشار در قالب طرح نهضت ملی مسکن در استان گلستان اجرایی شده است. پس از فراخوان طرح مسکن جوانان بیش از ۱۷ هزار و ۳۰۰ نفر در استان در سامانه بنیادمسکن ثبت‌نام کردند که ۱۰ هزار و ۳۰۰ متقاضی روستایی و ۷ هزار متقاضی نیز در شهرهای کوچک ( با جمعیت کمتر از ۲۵ هزار نفر) بودند.

 

مهندس حسینی افزود: پس از بررسی متقاضیان روستایی حدود ۷۰ درصد واجد شرایط این طرح بودند که در فاز نخست ساخت ۴ هزار واحد مسکونی در دستور کار قرار گرفت. ۲۰۰ روستای پرجمعیت و حاشیه شهرها در اولویت اجرای طرح مسکن جوانان قرار گرفتند که با توجه به تامین زمین در برخی روستاها، عملیات ساخت این واحدها در ۱۴۰ روستا آغاز شد.

 

وی گفت: ساخت مسکن جوانان، فرهنگیان و اقشار به سه روش خودمالک، انفرادی یا گروه ساخت و روش انبوه‌سازی ( بنیادساخت) برنامه‌ریزی شده است. در شیوه خودمالکی یکهزار و ۲۰۰ متقاضی وجود دارد که برای حدود یکهزار واحد پروانه صادر و به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند. ۸۰۰ واحدمسکونی نیز در قالب انفرادی یا گروه ساخت پیش‌بینی شده است که تهیه زمین و پرداخت تسهیلات به متقاضیان در حال انجام است. در روش انبوه‌سازی نیز احداث ۲ هزار واحد در دستور کار قرار گرفته است که برای یکهزار واحد پروانه صادر شد. عملیات ساخت در این شیوه آغاز شده و برخی واحدها تا ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند. تلاش براین است تا در دو ماه آینده در روستاهای هدف این طرح، زمین موردنیاز تامین و کار ساخت آغاز شود.

 

مدیرکل بنیادمسکن گلستان خاطرنشان کرد: برای ساخت مسکن جوانان، فرهنگیان و اقشار در روستاهای استان گلستان یکهزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت با کارمزد ۵ درصد پیش‌بینی شده است.

 

 

تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین، ۱۴۰۱ Print This Post نسخه قابل چاپ |


  • گرگان، میدان بسیج، سایت اداری استانداری
  • تلفن تماس: 2-32480281 017
  • نمابر: 32480280 017
  • سامانه پیامکی: 100000100100
  • پست الکترونیکی: info@bmgolestan.ir

© تمامی حقوق مادی و معنوی این پرتال متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان می باشد.