تولیدِ دانش‌بنیان سبب بهبود شرایط اقتصادی می‌شود

 

 

حجت‌الاسلام ولی‌نژاد گفت: انتخاب شعار ” تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین” برای سال ۱۴۰۱ نشان از دقت و نکته‌سنجی رهبر معظم انقلاب اسلامی دارد.

 

به گزارش روابط عمومی بنیادمسکن انقلاب اسلامی گلستان، حجت‌الاسلام نورالله ولی‌نژاد درباره اهمیت شعار سال اظهار کرد: تولید به شیوه سنتی، دیگر سودآور نیست علاوه براین نمی‌تواند پاسخگوی نیازهای امروز کشور باشد. اما تولید مبتنی بر دانش، به معنای کار کارشناسی همراه با دقت‌های علمی، کاهش عوارض و افزایش منافع برای یک جامعه است.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیادمسکن گلستان افزود: با توجه به شرایط و نیاز جامعه باید هر پروژه‌ای که می‌سازیم از خانه گرفته تا جاده و سد و هر محصولی که در زمینه‌های مختلف تولید می‌کنیم باید بر مبنای تحقیق و پژوهش و دانش‌محور باشد.

 

استفاده نکردن از دانش، یافته‌ها و شیوه‌های علمی در تولید از بخش عمرانی گرفته تا کالاهای مصرفی و … خسارت‌های فراوانی را متوجه جامعه کرده که مواردی از آنها را تجربه کرده‌ایم.

 

وی گفت: موضوع دیگر در شعار سال، موضوع اشتغال‌آفرینی است. همه کشورها برای حل موضوع اشتغال برنامه دارند و ما هم باید به سمت تولیدات دانش‌محوری که زمینه اشتغال افراد به ویژه جوانان تحصیل‌کرده را فراهم خواهد کرد، برویم.

 

حجت‌الاسلام ولی‌نژاد افزود: این زیبنده نیست که شاهد باشیم گروهی از مردم در میدان‌های شهر برای کار روزمزد از صبح تا شب می‌ایستند و در آخر هم با دست خالی به خانه برمی‌گردند، این یک خسارت بزرگ است.

 

وی خاطرنشان کرد: اشتغال حیات یک جامعه است و جامعه‌ای که بتواند مسئله بیکاری را حل کند، سربلند و عزتمند خواهد بود و مردم آن از رفاه نسبی برخوردار می‌شوند.

تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین، ۱۴۰۱ Print This Post نسخه قابل چاپ |


  • گرگان، میدان بسیج، سایت اداری استانداری
  • تلفن تماس: 2-32480281 017
  • نمابر: 32480280 017
  • سامانه پیامکی: 100000100100
  • پست الکترونیکی: info@bmgolestan.ir

© تمامی حقوق مادی و معنوی این پرتال متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان می باشد.