تخصیص مرحله نخست اعتبارات سفر رئیس‌جمهور به گلستان در حوزه بنیادمسکن

 

 

مهندس حسینی با اشاره به مصوبه‌های حوزه بنیادمسکن در سفر رئیس جمهور به استان گلستان از تخصیص مرحله نخست اعتبارات این سفر خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی بنیادمسکن انقلاب اسلامی گلستان، مهندس سیدمحمد حسینی در نخستین جلسه شورای اداری استان در سال ” تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین” درباره آخرین وضعیت مصوبه‌های سفر رئیس‌جمهور به استان اظهار کرد: برای سفر رئیس‌جمهور ۴ مصوبه پیشنهادی داشتیم و با حمایت استاندار سه درخواست ما در حوزه بنیادمسکن به تصویب رسید که مرحله نخست اعتبارات نیز به استان ابلاغ شده است.

 

مدیرکل بنیادمسکن گلستان با اشاره به مصوبه ایمن‌سازی روستاهای در معرض خطر استان گفت: در این بخش برای مرحله نخست ۲۰ میلیارد تومان اعتبار به استان تخصیص پیدا کرد که در هفته‌های آینده عملیات اجرایی این پروژه‌ها آغاز می‌شود.

 

وی افزود: برای بهسازی بافت باارزش و تاریخی روستاهای استان ۲۰ میلیارد تومان برای فاز اول، اختصاص یافت و کار اجرایی این پروژه‌ها نیز در یکماه آینده آغاز خواهد شد، ضمن اینکه توزیع شهرستانی اعتبارات نیز انجام شده است.

 

‌مهندس حسینی با اشاره به مصوبه تکمیل واحدهای مسکونی اقشار محروم و کم‌درآمد هم بیان کرد: حدود ۳ هزار واحد مسکن برای اقشار محروم در استان ساخته شد اما به علت تورم و گرانی مصالح و مسائل اقتصادی تعدادی از این واحدها هنوز تکمیل نشدند. در جریان سفر رئیس‌جمهور به استان مصوب شد با حمایت بنیاد مستضعفان برای تکمیل این واحدها ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت شود. امیدواریم با تخصیص هرچه زودتر این اعتبارات بتوانیم تا تابستان امسال این واحدها تکمیل شود.

 

وی در ادامه با بیان اینکه حدود نیمی از جمعیت استان در روستاها سکونت دارند بر لزوم بازنگری و اجرای طرح‌های هادی تاکید کرد و گفت: این موضوع جزو اولویت‌های استان بود اما چون در آستانه سفر ردیف ملی پروژه‌های طرح هادی حذف شده بود این پروژه از لیست مصوبه‌ها خارج شد اما با پیگیری نمایندگان، این ردیف ملی باردیگر برگشت. پس از آن دو مکاتبه از سوی استاندار با معاون اول رئیس جمهور انجام شد تا اعتبارات ویژه‌ای برای اجرا و بازنگری طرح‌های هادی روستایی در استان اختصاص داده شود.

 

مدیرکل بنیادمسکن گلستان با بیان اینکه حدود ۷۰ درصد مراجعه‌های مردمی در جریان سفر رئیس جمهور در حوزه بنیاد، بازنگری و اجرای طرح‌‌های هادی بود، اظهارکرد: طرح هادی حدود ۵۵۰ روستا در استان نیمه‌تمام است و امیدواریم این پروژه‌ها در مصوبه‌های مکمل سفر گنجانده شود، چرا که اجرای طرح‌های هادی روستایی سبب اشتغال و رونق تولید و همچنین ماندگاری جمعیت در روستاها خواهد شد.

تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین، ۱۴۰۱ Print This Post نسخه قابل چاپ |


  • گرگان، میدان بسیج، سایت اداری استانداری
  • تلفن تماس: 2-32480281 017
  • نمابر: 32480280 017
  • سامانه پیامکی: 100000100100
  • پست الکترونیکی: info@bmgolestan.ir

© تمامی حقوق مادی و معنوی این پرتال متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان می باشد.