گامی بلند در جهت تحقق شعار دولت انقلابی/آماده‌سازی سایت ۴۸ هکتاری طرح نهضت ملی مسکن در شهر گرگان آغاز شد

 

با حضور وزیر راه و شهرسازی آماده سازی سایت ۴۸ هکتاری طرح نهضت ملی مسکن در شهر گرگان با مجری‌گری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی بنیادمسکن انقلاب اسلامی گلستان، بنیادمسکن انقلاب اسلامی بازوی دولت در امر ساخت و تأمین مسکن برای اقشار مختلف مردم بوده و همواره با اجرای طرح‌های متنوع و تسهیل شرایط با انجام اقداماتی مانند صدور پروانه، خدمات فنی و مهندسی رایگان مانند تهیه نقشه‌ها و نظارت، تأمین کمک‌های بلاعوض و تسهیلات تکمیلی و غیره به خانه‌دار شدن مردم در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر کمک کرده است.

رویکرد متفاوت دولت مردمی در حوزه مسکن سبب امیدواری مردم به ویژه اقشار متوسط و ضعیف شده است و حالا خیلی از خانواده‌های فاقد مسکن و مستأجر یا حتی کسانی که در خانه‌های ناایمن زندگی می‌کنند، صاحب خانه شدن را رویایی دست نیافتنی نمی‌بینند.

مهم‌ترین برنامه دولت سیزدهم در حوزه مسکن، طرح نهضت ملی مسکن و ساخت ۴ میلیون واحد مسکونی در مدت ۴ سال اعلام شده که سهم استان گلستان حدود ۹۴ هزار واحد مسکونی است.

بنیادمسکن انقلاب اسلامی در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر متولی صفر تا صد اجرای طرح نهضت ملی مسکن است و در استان نیز با توافق راه و شهرسازی، در شهرهای گرگان و گنبدکاووس نیز اجرای این طرح به بنیاد واگذار شده است.

با توجه به اهمیت و ضرورت تأمین مسکن برای اقشار مختلف به ویژه دهک‌های پایین جامعه، اقدامات جهادی بنیادمسکن انقلاب اسلامی گلستان برای تحقق شعار دولت انقلابی از چند ماه قبل با شتاب زیادی آغاز شد.

در جریان سفر رئیس جمهور و هیئت وزیران به استان گلستان، یکی از مهم ترین برنامه‌ها آغاز ساخت هزاران واحد مسکونی شهری و روستایی و همچنین آماده‌سازی زمین برای ساخت مسکن ملی بوده است.

یکی از مشکلات در شهرهایی مانند گرگان برای ساخت مسکن، کمبود زمین است که با همکاری راه و شهرسازی ۴۸ هکتار زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن فراهم و آماده سازی این سایت برای ساخت خانه شهروندان با حضور مهندس قاسمی، وزیر راه و شهرسازی توسط بنیادمسکن گلستان آغاز شد.

سایت ۴۸ هکتاری شهرک آرامش گرگان استعداد ساخت دست‌کم ۸ هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی را دارد و بنیادمسکن گلستان با استفاده از ظرفیت ماشین آلات و نیروی انسانی خود در حال آماده سازی این سایت است.

 

تاریخ انتشار: ۱۴ فروردین، ۱۴۰۱ Print This Post نسخه قابل چاپ |


  • گرگان، میدان بسیج، سایت اداری استانداری
  • تلفن تماس: 2-32480281 017
  • نمابر: 32480280 017
  • سامانه پیامکی: 100000100100
  • پست الکترونیکی: info@bmgolestan.ir

© تمامی حقوق مادی و معنوی این پرتال متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان می باشد.