تأکید ویژه بر تهیه و اجرای پیوست فرهنگی در پروژه‌های عمرانی/قدامات عمرانی نباید به آداب و رسوم مردم آسیب بزند

 

حجت‌الاسلام ولی‌نژاد با تأکید بر مقوله فرهنگ، بر تهیه و اجرای پیوست‌ فرهنگی برای اجرای پروژه‌های عمرانی و ساخت و سازها در مجموعه بنیادمسکن انقلاب اسلامی استان گلستان تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیادمسکن انقلاب اسلامی گلستان، حجت‌الاسلام نورالله ولی‌نژاد در جلسه شورای فرهنگی بنیاد ضمن تبریک فرارسیدن اعیاد ماه شعبان اظهارکرد: ائمه اطهار (ع) یک نور واحد، برای روشن کردن جامعه به ویژه قلوب علاقه‌مندان به این خاندان مکرم هستند. انسان‌هایی که روشنایی را انتخاب کنند در مسیر زندگی خود به چاله و چالش نمی‌افتند.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در بنیادمسکن گلستان با بیان اینکه نور امامت، خاموش‌شدنی نیست، افزود: نقش و قیام امام حسین (ع) برای زنده نگه داشتن اسلام و شعائر دینی، همواره مورد توجه بشریت است.

وی در ادامه به ایجاد شورای فرهنگی در بنیادمسکن اشاره کرد و گفت: در ساختار جدید، تصمیم برای تشکیل شورای فرهنگی در مجموعه بنیاد گرفته شده و به استان‌ها نیز ابلاغ شده است. با بارش فکری که در قالب این شورا اتفاق می‌افتد، شاهد ابتکارات و خلاقیت‌ها در مجموعه خواهیم بود.

حجت‌الاسلام ولی‌نژاد با بیان اینکه انعطاف پذیری حوزه فرهنگ نسبت به دیگر بخش‌ها بیشتر است، خاطرنشان کرد: هر استان و منطقه‌ای دارای زیست بوم منحصر به خود است که باید در کنار اقدامات سخت افزاری که انجام می‌دهیم به موضوعات فرهنگی مانند حفظ آداب و رسوم مردم به ویژه در روستاها هم توجه کنیم.

وی با تأکید بر هم افزایی بیشتر در انجام امور به ویژه در حوزه فرهنگی اظهارکرد: گروه‌های مختلفی می‌توانند مخاطب اقدامات و برنامه‌های فرهنگی مجموعه باشند. بخشی مربوط به کارکنان بنیاد مسکن است که چون این مجموعه، نهادی انقلابی و منبعث از فرمان امام راحل است، باید تلاش کنیم به صورت ویژه‌تر مبانی انقلابی را در مجموعه حفظ و تقویت کنیم.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در بنیادمسکن گلستان افزود: گروه دوم خانواده‌های کارکنان هستند که باید در برنامه‌ها و اقدامات فرهنگی به آنها نیز توجه کرد. اما یکی از مخاطبان فعالیت‌های ما مردمی هستند که از این خدمات برخوردار می‌شوند.

وی با تأکید بر تهیه و اجرای پیوست‌های فرهنگی برای فعالیت‌های عمرانی و ساخت و سازها گفت: هرکاری که برای مردم انجام می‌دهیم باید برای آنان آورده داشته و گامی رو به جلو باشد. ضمن اینکه فرهنگ را پابه‌پای تهیه نقشه، ساخت و ساز، طرح‌های هادی و غیره را مدنظر داشته باشیم.

حجت‌الاسلام ولی‌نژاد عنوان کرد: در زمان طراحی پروژه‌ها باید به مقوله دین، فرهنگ، آداب و رسوم، اخلاق و غیره توجه کرد و به بیانی دیگر باید پیوست فرهنگی را در اولویت قرار داد.

تاریخ انتشار: ۱۴ فروردین، ۱۴۰۱ Print This Post نسخه قابل چاپ |


  • گرگان، میدان بسیج، سایت اداری استانداری
  • تلفن تماس: 2-32480281 017
  • نمابر: 32480280 017
  • سامانه پیامکی: 100000100100
  • پست الکترونیکی: info@bmgolestan.ir

© تمامی حقوق مادی و معنوی این پرتال متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان می باشد.