ساخت ۴ هزار واحدمسکونی روستایی ویژه جوانان و فرهنگیان در گلستان آغاز شد

 

مهندس حسینی گفت: در راستای اجرای طرح نهضت ملی مسکن احداث ۴ هزار واحدمسکونی روستایی ویژه جوانان و فرهنگیان با حضور وزیر محترم راه و شهرسازی آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی بنیادمسکن انقلاب اسلامی گلستان، مهندس سیدمحمد حسینی در این باره اظهارکرد: یکی از مهم‌ترین پروژه‌هایی که در جریان سفر رئیس جمهور به استان گلستان عملیات اجرایی آن آغاز شد، ساخت ۴ هزار واحد مسکن روستایی ویژه جوانان و فرهنگیان است.

مدیرکل بنیادمسکن گلستان گفت: این طرح در مساحت ۳۲۰ هزار مترمربع پیش بینی شده که یکهزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت و کمک بلاعوض برای آن در نظر گرفته شده است.

وی توضیح داد: این ۴ هزار واحد مسکونی به روش انبوه سازی‌، خودمالکی و گروه ساخت احداث می‌شود. واحدهای مسکونی که در جریان سفر رئیس جمهور به استان کلنگ‌زنی شده است در مدت یکسال و به صورت ساختمان‌های ویلایی یک و دو طبقه ساخته خواهد شد.

مهندس حسینی یادآور شد: پیش از این نیز در دهه مبارک فجر امسال احداث ۵ هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده روستایی آغاز شده بود. ضمن اینکه در ماه های آینده ساخت ۲ هزار واحد مسکن حمایتی نیز در روستاهای استان آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به رشد ۶۰ درصدی ساخت مسکن روستایی در استان گلستان طی سالجاری گفت: با اینکه تعهد سالانه بنیادمسکن گلستان در روستاهای استان ساخت ۷ هزار واحد مسکونی است اما امسال با احتساب ۴ هزار واحد مسکونی که در جریان سفر رئیس جمهور کلنگ‌زنی شده و ۲ هزار واحدی که طی ماه های آینده آغاز می شود، ساخت ۱۱ هزارواحد مسکونی در دستور کار قرار می‌گیرد.

تاریخ انتشار: ۱۴ فروردین، ۱۴۰۱ Print This Post نسخه قابل چاپ |


  • گرگان، میدان بسیج، سایت اداری استانداری
  • تلفن تماس: 2-32480281 017
  • نمابر: 32480280 017
  • سامانه پیامکی: 100000100100
  • پست الکترونیکی: info@bmgolestan.ir

© تمامی حقوق مادی و معنوی این پرتال متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان می باشد.