۴۰۰۰ جوان گلستانی سال آینده خانه دار می شوند

 

 

به گزارش روابط عمومی بنیادمسکن انقلاب اسلامی گلستان، مهندس سیدمحمد حسینی با اشاره به سکونت ۴۷ درصد جمعیت استان در روستاها اظهار کرد: خدمات رسانی به حدود نیمی از جمعیت استان در مناطق روستایی و حفظ و ماندگاری این جمعیت، مسئولیت و وظیفه بنیادمسکن را بیشتر و سخت تر کرده است.

مدیرکل بنیادمسکن گلستان با اشاره به اجرای طرح ابتکاری تأمین مسکن جوانان در روستاهای استان گفت: قبل از اجرای طرح نهضت ملی مسکن، طرحی را برای تأمین مسکن جوانان به صورت پایلوت در استان ویژه دهک های ۴ تا ۷ درآمدی در استان را شروع کردیم تا با حمایت و پیشتیبانی مالی و فنی بنیادمسکن، بخشی از جوانان در روستاها صاحب خانه شوند.

وی هدف از اجرای طرح مسکن جوانان را حفظ و ماندگاری جمعیت در روستاها، جلوگیری از مهاجرت و حاشیه نشینی و مهاجرت معکوس عنوان کرد و افزود: ۱۷ هزار نفر در استان برای این طرح متقاضی شدند که از این تعداد ۱۰ هزار نفر متقاضی مسکن جوانان در روستاها و حدود ۷ هزار متقاضی در شهرهای با کمتر از ۲۵ هزار نفر جمعیت بودند.

مهندس حسینی با بیان اینکه پیش از پالایش ثبت نام شدگان حدود ۶۰ درصد افراد واجد شرایط طرح مسکن جوانان شناخته شدند، گفت: ساخت مسکن جوانان در روستاهای استان به سه شیوه خودمالکی، گروه ساخت و انبوه سازی ( بنیادساخت) در حال اجرا است. وی ادامه داد: حدود یکهزار و ۲۰۰ نفر متقاضی مسکن جوانان به روش خودمالکی بودند که برنامه ریزی های لازم صورت گرفته و سهمیه شهرستانی نیز ابلاغ شده است. یکهزار نفر برای تشکیل پرونده مراجعه کردند که برای اغلب آنها پروانه ساخت صادر شده است و ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت نیز این متقاضیان پرداخت می شود.

مدیرکل بنیادمسکن گلستان گفت: حدود ۸۰۰ متقاضی که فاقد مسکن و همچنین زمین بودند نیز در قالب گروه ساخت ساماندهی شدند. در این روش قطعه زمینی به قیمت دولتی و تسهیلات کم بهره ۲۰۰ میلیون تومانی به متقاضیان داده می شود ضمن اینکه طراحی نقشه ها نیز از سوی بنیادمسکن انجام خواهد شد. برای واحدهای مسکونی که در قالب گروه ساخت احداث خواهند شد ۱۶۰ هزار مترمربع زمین موردنیاز است که در حال تأمین آن هستیم.

وی افزود: در روش انبوه سازی نیز حدود ۲ هزار نفر متقاضی مسکن جوانان هستند که این افراد هم فاقد مسکن و زمین برای ساخت بوده و متقاضی احداث واحدهای خود از سوی بنیادمسکن هستند. روش انبوه سازی در فاز نخست در ۱۴۰ روستای اولویت دار استان اجرا می شود.

مهندس حسینی توضیح داد که برای واحدهای مسکونی که در قالب انبوه سازی ساخته خواهند شد، زمین تأمین شده و برای یکهزار واحد مسکونی نیز پروانه صادر شده است.

وی با بیان اینکه ۳۲۰ میلیون تومان تسهیلات به متقاضیان روش انبوه سازی طرح مسکن جوانان پرداخت می شود، گفت: تا مرحله سفت کاری، بنیاد مسکن احداث این واحدها را انجام خواهد داد و امیدواریم بتوانیم تا هفته دولت سال آینده، این واحدهای مسکونی را بسازیم و تحویل مردم دهیم. مدیرکل بنیادمسکن گلستان خاطرنشان کرد: در طرح مسکن جوانان امسال برای ۴ هزار واحد مسکونی برنامه داریم و مدت ساخت این واحدها نیز یکساله است.

تاریخ انتشار: ۱۴ فروردین، ۱۴۰۱ Print This Post نسخه قابل چاپ |


  • گرگان، میدان بسیج، سایت اداری استانداری
  • تلفن تماس: 2-32480281 017
  • نمابر: 32480280 017
  • سامانه پیامکی: 100000100100
  • پست الکترونیکی: info@bmgolestan.ir

© تمامی حقوق مادی و معنوی این پرتال متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان می باشد.