دیدار نماینده مقام معظم رهبری در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با حضرت آیت الله نورمفیدی، نماینده محترم ولی فقیه در استان گلستان

دیدار نماینده مقام معظم رهبری در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با حضرت آیت الله نورمفیدی، نماینده محترم ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان با همراهی مدیرکل و مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب استان

حجت الاسلام روحانی نژاد در دیدار ابتدای دیدار با نماینده ولی فقیه استان ، با ابراز خوشحالی از دیدار با ایشان گفت: از سوی مقام معظم رهبری در بنیاد مسکن ماموریت پیدا کردیم و براساس آن موظف شدیم دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن را در سطح استان های کشور فعال کنیم.

حاج آقا روحانی نژاد از مساعدت آیت الله نورمفیدی برای معرفی حجت الاسلام ولی نژاد جهت قبول مسئولیت دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن استان تشکر کرد و گفت: مقام معظم رهبری برای ساخت مسکن محرومان و همچنین بازسازی مناطق حادثه دیده از بالایای طبیعی تاکید داشتند و در این مسیر بنیاد مسکن اقدامات خوبی انجام داده است.

او ادامه داد: از ۳ هزار واحد سهمیه مسکن محرومین در گلستان، ۲۸۰۰ واحد آن تحویل داده شده و ما بقی در دست اقدام است.

وی در خصوص تسهیلات این واحدها گفت: ۲۵ میلیون تومان بلاعوض و ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه به هر واحد تعلق گرفته است.

ایشان در خصوص مسکن خانواده های دارای معلول گفتند: با هماهنگی سازمان بهزیستی، برای خانواده های دو معلول به بالا به میزان ۸۵ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض و تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه در نظر گرفته شده است.

نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن کشور گفت: خانه های ایتام ، اجرای طرح هادی ، مقاوم سازی و بهسازی خانه های روستایی همزمان در همه استانها در دست اقدام است.

ایشان خاطر نشان کردند: تا کنون ۷۱ هزار و ۸۰۰ واحد از خانه های روستایی استان گلستان مقاوم سازی شدند به طوری که با زلزله تقریبا ۸ ریشتری هم فرو نمی ریزند.

آقای روحانی نژاد به جلسه ای که با انجمن خیرین مسکن ساز استان داشتند اشاره کرده و گفتند: با وجود اینکه انجمن در سال ۹۰ در استان به ثبت رسیده، اما اقدامات خوبی انجام شده و ۵۰۰ واحد مسکن محرومین در اقصی نقاط استان احداث و تحویل شده و ۲۵۰ واحد نیز در دست احداث است.

حاج آقا روحانی نژاد گفتند: برای ۳ هزار نفر در گلستان مسکن محرومین احداث شده که حداقل ۵۰۰ نفر از آنها توان پرداخت قسط ماهانه ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار تومانی را ندارند و یکی از راهکار ها این است که از ظرفیت مساجد استفاده کنیم تا هر مسجد یا هیئت حامی یکی از این محرومان باشد.

آیت الله نورمفیدی در راستای فرمایشات نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن کشور گفت: با توجه به قیمت مسکن ، خرید خانه برای محرومان به آرزو تبدیل شده است که امیدواریم خیران به مسکن دار شدن محرومان کمک کنند و مردم هم در این مسیر قدم بردارند. اما مردم نباید تصور کنند که همه مشکلات کشور را باید دولت حل کند چرا که امکان این مسئله نیست و چاره ای نداریم جز اینکه دست محبت به سوی خیرین دراز کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به خدمات ارزنده حجت الاسلام ولی نژاد و تبریک انتصاب ایشان بعنوان مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن استان گفت: امیدواریم حجت الاسلام ولی نژاد همانطور که در سازمان تبلیغات اسلامی مدیر موفقی بودند ، در مسئولیت جدید در بنیاد مسکن نیز به خوبی عمل کرده و بتوانند زمینه مشارکت های مردمی را افزایش دهند.

آقای روحانی نژاد در ادامه فعالیت های بنیاد مسکن اظهار کرد: طرح مسکن برای وزارت راه و شهرسازی است اما در قانون آمده که بنیاد مسکن در طرح های ملی باید به دولت کمک کند و خوشبختانه در تک تک شهر های استان گلستان به تناسب متقاضیانی که بوده ، زمین تدارک دیده و آماده سازی ها انجام شده است ، حتی در بعضی شهرها کلنگ زنی هم صورت گرفته است.

مهندس حسینی، مدیر کل بنیاد مسکن استان نیز در این دیدار گفتند: در سیل ۹۸ ، ۲۲ هزار و ۳۵۲ واحد خسارت دیدند که از این تعداد ۸ هزار واحد آن نیاز به تخریب و احداث داشت و ۱۴ هزار و ۳۵۲ واحد هم نیاز به مرمت داشت که تماما انجام شده است.
درحوادث سال ۹۹ هم بیش از هزار و ۲۰۰ واحد احداثی و حدود ۴۰۰ واحد تعمیراتی بوده که تنها بخش کمی باقی مانده و به زودی تکمیل و تحویل مردم خواهد شد.

تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد، ۱۴۰۰ Print This Postنسخه قابل چاپ |


  • گرگان، میدان بسیج، سایت اداری استانداری
  • تلفن تماس: 2-32480281 017
  • نمابر: 32480280 017
  • سامانه پیامکی: 100000100100
  • پست الکترونیکی: info@bmgolestan.ir

© تمامی حقوق مادی و معنوی این پرتال متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان می باشد.