تشریح فعالیتهای انجمن خیرین مسکن ساز استان گلستان در نشست مدیرعامل و اعضای هیات مدیره با نماینده مقام معظم رهبری در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

مهندس عسگری، مدیرعامل انجمن خیرین مسکن ساز استان در جلسه با نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار کرد: انجمن خیرین مسکن‌ساز استان گلستان اواخر سال ۸۶ به صورت غیر رسمی تشکیل و فعالیت‌های این انجمن آغاز و بلافاصله پروژه ۳۲ واحدی در شهر سرخنکلاته کلید خورد و بعد از دو سال به مردم آن شهر تحویل شد.

وی با اشاره به ثبت رسمی انجمن خیرین مسکن‌ساز در سال ۹۰ افزود: در زمینی که شهرداری و شورای شهر گرگان به انجمن تحویل دادند، ۳۶ واحد ساخته شد و پروژه سوم انجمن در شهر مینودشت در مساحت ۵ هزار متر مربع توسط راه و شهرسازی در چارچوب‌های سیاست مسکن‌ مهر به انجمن تحویل شد و ۷۲ واحد مسکونی در این پروژه احداث و تحویل واجدین شرایط گردید

مدیرعامل انجمن خیرین مسکن‌ساز استان افزود: بعد از ابلاغ طرح تفاهم‌نامه تامین مسکن خانوارهای دو معلول در کشور، سهم استان گلستان در بخش شهری ساخت ۹۵ واحد شد

مهندس عسگری ابراز کرد: انجمن دو پروژه ۱۳ واحدی و یک پروژه ۱۰ واحدی در نگین‌شهر و گمیشان از بنیاد مسکن به صورت نیمه‌تمام با پیشرفت حدود ۴۵ درصدی تحویل گرفت و پس از تکمیل به مددجویان بهزیستی تحویل داد.

وی گفت: بعد از اجرای این پروژه‌ها، یک پروژه ۱۰ واحدی در شهر جلین که نیمه تمام بود تکمیل گردید و ۴ واحد مسکونی در شهر رامیان که با حضور نماینده محترم ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به بهره برداری خواهد رسید، ۱۲۸ مین واحد دو معلول شهری احداثی توسط انجمن است

مهندس عسگری انجمن خیرین مسکن‌ساز استان را یکی از انجمن‌های فعال در کشور دانست و افزود: توانستیم ۶۰ واحد از سهمیه استان تهران را به خاطر تعدد خانوارهای دو معلول گلستان برای این استان شمالی اخذ کنیم که مجموعا سهمیه استان گلستان ۱۳۸ واحد شد و ۱۰ واحد با پیشرفت فیزیکی ۳۰ تا ۷۰ درصد در حال انجام است.

وی ادامه داد: زمینی از راه و شهرسازی برای ساخت دو واحد مسکونی برای خانواده‌های دو معلول در آزادشهر تحویل گرفتیم و پروژه را بدون تسهیلات تحویل مددجویان دادیم، همچنین پنج واحد را در شهر کردکوی تحویل دادیم.

مدیرعامل انجمن خیرین مسکن‌ساز استان گلستان گفت: در طول چهار سال گذشته به خاطر فقر زمین و به دلیل عدم استفاده از تسهیلات مسکن روستایی روند کار به کندی پیش رفت، اما تلاش کردیم تا خدمت به مردم ادامه داشته باشد و در مدت چهار سال، ۴ هزار متر زمین را در چهار نقطه استان تملک گردید. زمینی به مساحت ۲ هزار متر در شهر مزرعه علی‌آبادکتول که امروز کلنگ‌ احداث ۲۶ واحد برای برای محرومان در آن زده خواهد شد و این پروژه به کمک خیرین، تسهیلات مسکن روستایی و کمک حساب ۱۰۰ امام ساخته می‌شود.

عسگری بیان کرد: هزار متر زمین از طریق خیرین در شهر بندرگز در یکی از روستاهای پرجمعیت تملک گردیده و در حال اخذ پروانه و سند آنجا هستیم که این پروژه در اولویت کلنگ‌زنی است.

به گفته وی؛ دو قطعه زمین در منطقه روستایی حوالی شهر گرگان به انجمن تحویل داده شده که پروانه ساختمانی آنجا اخذ شده است و در کمتر از یکماه دیگر ۸ واحد ساختمانی در آن احداث خواهد شد.

مهندس عسگری افزود: در گذشته با همت هیئت مدیره انجمن خیرین مسکن‌ساز حدود ۳ هزار مترمربع زمین در روستایی از توابع گنبدکاووس تحویل انجمن شد که پروانه آن زمین اخذ شده اما به دلیل عدم ورود تاسیسات زیربنایی روند اجرای پروژه سالها متوقف بوده که با درایت مدیرکل بنیاد مسکن استان در ماه های آینده شاهد آغاز عملیات اجرایی این پروژه هم خواهیم بود.

تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد، ۱۴۰۰ Print This Postنسخه قابل چاپ |


  • گرگان، میدان بسیج، سایت اداری استانداری
  • تلفن تماس: 2-32480281 017
  • نمابر: 32480280 017
  • سامانه پیامکی: 100000100100
  • پست الکترونیکی: info@bmgolestan.ir

© تمامی حقوق مادی و معنوی این پرتال متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان می باشد.