پیش بینی ۳ هزار میلیارد تومان اعتبار برای عمران روستاها

 

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از پیش‌بینی و تصویب ۳ هزار میلیارد تومان اعتبار برای عمران روستایی در کشور خبر داد و گفت: تا پایان امسال ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در روستاها نوسازی و بهسازی می‌شود.

مهندس محمدرضا شاملو در نشست خبری با خبرنگاران استان گلستان اظهار داشت: اجرای طرح هادی، سنددار کردن املاک روستایی، تهیه و اجرای طرح‌های بافت‌های باارزش روستایی، ساخت مسکن برای محرومان، مقاوم سازی مسکن روستایی و بازسازی مناطق آسیب دیده از حوادث، مهم‌ترین فعالیت‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به مسکن دار شدن جوانان در مناطق روستایی گفت: احداث سالانه ۲۰۰ هزار مسکن روستایی به قوت خود باقی است و بنیاد مسکن این فعالیت را ادامه خواهد داد.

شاملو افزود: در مناطق روستایی هم قیمت زمین افزایش پیدا کرده و برای آن دسته از افرادی که توان خرید زمین ندارند به صورت ۹۹ ساله واگذار می‌کنیم.

وی ادامه داد: در راستای تحقق شعار سال، هر روستایی که اراضی آن در اختیار بنیاد مسکن باشد و امکان فعالیت اقتصادی در آن وجود داشته باشد این اراضی را برای فعالیت‌های تولیدی در اختیار قرار می‌دهیم.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: طرح توسعه پایدار منظومه‌های روستایی از دیگر فعالیت‌ها در سال جاری است و هفت منظومه به صورت پایلوت در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، زنجان، کردستان، مازندران، لرستان و اردبیل فعال است.

شاملو افزود: به افرادی که در اجرای این طرح فعالیت‌های اقتصادی انجام می‌دهند کمک می‌شود تا با انجام فعالیت‌های تولیدی به اقتصاد روستا کمک کنند.

وی ادامه داد: سه هزار میلیارد تومان اعتبار در حوزه عمران روستایی بنیاد مسکن پیش بینی شده که نسبت به سال گذشته دو برابر شده است.

وی یادآور شد: با پرداخت تسهیلات تمام هزینه ساختمان تامین نمی‌شود اما هر چقدر تسهیلات افزایش پیدا کند پرداخت آن هم برای مردم سنگین‌تر خواهد شد.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه ۹۹ درصد روستاهای کشور دارای طرح هادی هستند، گفت: طرح هادی در ۵۲ درصد روستاها طرح هادی اجرا شده و سالانه پنج هزار میلیارد تومان برای طرح هادی اعتبار نیاز داریم که در دوره ۱۰ ساله محورهای اصلی و فاز یک به پایان می‌رسد.

مهندس شاملو افزود: طرح هادی ۳۹ هزار و ۴۶۰ روستا تهیه شده و هدفگذاری ما تهیه و بازنگری طرح هادی در سه هزار روستا است، همچنین برای بهسازی محیط روستایی سه هزار و ۵۰۰ پروژه نیمه تمام و جدید پیش بینی شده است.

روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان

تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت، ۱۴۰۰ Print This Postنسخه قابل چاپ |


  • گرگان، میدان بسیج، سایت اداری استانداری
  • تلفن تماس: 2-32480281 017
  • نمابر: 32480280 017
  • سامانه پیامکی: 100000100100
  • پست الکترونیکی: info@bmgolestan.ir

© تمامی حقوق مادی و معنوی این پرتال متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان می باشد.