نشست مدیرکل و معاونین بنیاد مسکن استان با فرماندار آزادشهر، معاونین فرماندار، بخشداران و شهرداران آزادشهر و نگین شهر

مدیرکل بنیاد مسکن استان در این جلسه با تشکر از دعوت فرماندار آزادشهر و استقبال از این نشست، ابراز امیدواری کرد در این نشست تصمیمات خوبی برای محرومیت زدایی از روستاها و توجه به مسکن اقشار مختلف است گرفته شود.
آقای حسینی گفت استان گلستان دومین استان پر جمعیت کشور است و شهرستان آزادشهر نیز با توجه به وسعیت، جمعیت و ظرفیتهای موجودش، نقش و جایگاه ویژه‌ای در سطح استان دارد که می طلبد توجه بیشتری به عمران و آبادانی روستاهای شهرستان صورت پذیرد که این امر تنها از طریق هم افزایی و مشارکت مسئولان و مردم اتفاق می افتد.
مدیرکل بنیاد مسکن استان بازنگری طرح های هادی را مهمترین خواست و نیاز مردم و دهیاران دانست که بحمدالله در شهرستان آزادشهر اعتبارات خوبی برای بازنگری طرح های هادی روستاهای شهرستان تخصیص داده شده است که نقش مهمی در جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز، تغییر کاربری اراضی، مهاجرت معکوس با ساخت واحدهای مسکونی مقاوم و رفع نیاز روستائیان به سایر کاربری ها دارد

۲۳ روستای شهرستان آزادشهر نیازمند بازنگری است علارغم اینکه ۲۴ روستای شهرستان تا کنون بازنگری شده است.
از مجموع ۴۵ روستای شهرستان طرح هادی در ۳۳ روستا شروع شده است و در ۱۰ روستا اجرای طرح هادی خاتمه یافته است.
در سال ۹۸ بیش از ۷ میلیارد تومان جهت توسعه. عمران روستاهای آزادشهر تخصیص یافت که نقش مهمی در ارتقاء و برخورداری روستائیان شهرستان داشت.
تا کنون در شهرستان آزادشهر ۲۴۲۳ جلد سند مالکیت روستایی با هدف تثبیت مالکیت روستائیان و سایر مزایای سند مالکیت صادر و به مردم تحویل داده شد
تا کنون ۲۰۷ قطعه زمین مسکونی به جوانان و افراد فاقد زمین برای ساخت و تولید مسکن واگذار شده است.
شهرستان آزادشهر ۱۱۴۷۵ واحد مسکونی روستایی دارد که ۵۶۳۳ واحد معادل ۴۸ درصد واحدهای مسکونی غیرمقاوم و ناایمن است
بنیاد مسکن تا کنون ۴۱۴۸ واحد مسکونی روستایی در شهرستان آزادشهر مقاوم سازی و نوسازی کرده است و این آمادگی در بنیاد مسکن وجود دارد تا کلیه اعتبارات مورد نیاز واحدهای غیرمقاوم را مقاوم سازی نماید.
در سال ۹۹ هم ۲۴۶ واحد مسکونی روستایی در قالب طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی و ۱۰۴ واحد مسکونی در قالب طرح تامین مسکن محرومین در حال ساخت است
همچنین احداث ۲۷۶ واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن و ۳۹ واحد مسکن جوانان از دیگر اقدامات و برنامه های بنیاد مسکن استان در این شهرستان است.
در دهه مبارک فجر امسال پروژه های بنیاد مسکن استان در شهرستان آزادشهر با اعتبار ۳۳ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان کلنگ زنی یا افتتاح خواهد شد.
در دهه فجر در شهرستان آزادشهر ۹۳ واحد مسکن محرومین با اعتبار ۶ میلیارد تومان، ۱۶۵ واحد مسکونی با اعتبار ۸ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان، ۱۲ پروژه طرح هادی روستایی با اعتبار ۷۰۰ میلیون تومان افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید و ۷۰ جلد سند مالکیت نیز به روستائیان اهداء خواهد شد.
همچنین ۱۶۰ واحد مسکونی در قالب طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی با اعتبار ۸ میلیارد تومان، ۳۹ واحد مسکونی حوادثی با اعتبار ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، ۴۴ واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن با اعتبار ۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان، ۹ پروژه طرح هادی روستایی با اعتبار ۲ میلیارد و ۲۴۴ میلیون تومان کلنگ زنی و عملیات اجرایی آن شروع خواهد شد.
مدیرکل بنیاد مسکن استان در پایان مجددا هدف از این گونه نشست ها را هم افزایی و رفع مشکلات موجود در مسیر توسعه روستاها و تامین مسکن اقشار مختلف دانست و بر تداوم این نشست ها تا رفع محرومیتها از روستاها تاکید کرد.

دکتر حسینی، فرماندار آزادشهر نیز در این جلسه با تشکر از پیشنهاد برگزازی این جلسه، اقدامات تخصصی بنیاد مسکن را در عمران و توسعه روستاها موثر و مهم دانست و ابراز داشت؛ تخصیص اعتبارات به حوزه روستایی در سطح شهرستان گواه این گفته است.
فرماندار آزادشهر همچنین با تاکید بر تداوم این نشست ها، بر تعامل و همکاری همه جانبه مجموعه فرمانداری، بخشداریها و دهیاریها با بنیاد مسکن استان و شهرستان با هدف برخورداری بیش از پیش مردم از خدمات گسترده بنیاد مسکن تاکید کرد.

تاریخ انتشار: 10 بهمن، 1399 Print This Postنسخه قابل چاپ |


  • گرگان، میدان بسیج، سایت اداری استانداری
  • تلفن تماس: 2-32480281 017
  • نمابر: 32480280 017
  • سامانه پیامکی: 100000100100
  • پست الکترونیکی: info@bmgolestan.ir

© تمامی حقوق مادی و معنوی این پرتال متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان می باشد.