بازنگری طرح هادی روستاهای گلستان نیازمند ۵۰ میلیارد تومان اعتبار است

مدیرکل بنیاد مسکن استان گفت: برای طرح هادی ۳۵۷ روستا برای بار دوم بازنگری انجام شد و حدود ۴۰ درصد روستاها نیازمند بازنگری هستند.

وی با بیان اینکه بنیاد آمادگی دارد در این ۴۰ درصد روستا دوباره طرح هادی را بازنگری کند، افزود: برای این اقدام، حدود ۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی اظهارداشت: با بازنگری به موقع می توان روستاهای استان را توسعه داد و قشر جوان را در روستا ماندگار و از مهاجرت به شهرها جلوگیری کرد.

حسینی ادامه داد: برنامه بنیاد در سال ۱۴۰۰ جاوگیری از مهاجرت معکوس به شهرهاست.

وی خاطرنشان کرد: تا امروز، با تخصیص اعتبارات دولتی، عملیات اجرایی طرح هادی در ۶۷۲ روستا آغاز شده و در ۷۲ درصد روستاهای استان عملیات طرح هادی شروع شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن گلستان گفت: فعالیت های بنیاد در اجرای طرح هادی، بیش از ۲۰ درصد از متوسط شاخص کشوری بیشتر بوده است و در صورت تخصیص اعتبارات لازم کمتر از ۵ سال طرح های هادی را به اتمام می رسند.

وی با اشاره به وجود حدود دو هزار و ۹۰۰ کیلومتر طول شبکه معابر روستایی استان، افزود: در ۳۵ درصد روستاهای استان شبکه معابر بهسازی شده و در سال ۱۴۰۰ نیز ۴۰ درصد روستاها بهسازی خواهند شد.

حسینی گفت: در سال ۹۹ نیز حدود ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای پروژه ها مصوب شده است و یک هزار پروژه عمرانی در سطح استان در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: در دهه فجر آغاز عملیات اجرایی و بهره برداری از این پروژه ها را خواهیم داشت.

مدیرکل بنیاد مسکن گلستان اضافه کرد: در بخش مسکن، تا ابتدای سال ۹۹، ۷۵ هزار واحد مسکونی فرسوده استان با استفاده از تسهیلات و اعتبارات، نوسازی آنها انجام شد.

وی گفت: در دهه فجر امسال نیز آغاز عملیات اجرایی و بهره برداری از حدود ۱۴ هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی روستایی در دستور کار قرار دارد.

حسینی خاطرنشان کرد: ساخت مسکن برای ۲۰۰ خانواده دارای معلول و اقشار کم درآمد و ساخت سه هزار واحد برای محرومین از دیگر برنامه های بنیاد در بخش مسکن است.

تاریخ انتشار: 10 بهمن، 1399 Print This Postنسخه قابل چاپ |


  • گرگان، میدان بسیج، سایت اداری استانداری
  • تلفن تماس: 2-32480281 017
  • نمابر: 32480280 017
  • سامانه پیامکی: 100000100100
  • پست الکترونیکی: info@bmgolestan.ir

© تمامی حقوق مادی و معنوی این پرتال متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان می باشد.