۹۲۵۵ قطعه زمین برای ساخت مسکن به روستاییان کم درآمد در استان گلستان واگذار شد

مدیرکل بنیاد مسکن گلستان گفت: در این سال‌ها ۹ هزار و ۲۵۵ قطعه زمین به مساحت ۲۴۴ هکتار به متقاضیان جهت ساخت مسکن مقاوم در روستاها واگذار شد.

سیدمحمد حسینی صبح امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن اظهار داشت: امیدبخشی به مردم با ارائه خدمات مختلف، امیدآفرینی در همکاران از طریق پیگیری گفتمان اداری، تدوین بودجه عملیاتی و تحقق آن، تدوین برنامه شعبه محوری، راه اندازی مرکز پایش عملکرد، تقویت و توانمندسازی امور اجرایی و ماشین آلات عمرانی بنیاد مسکن استان به عنوان بازوی توانمند بنیاد در اجرای شبانه روزی پروژه‌های عمرانی و ایجاد سرفصل‌های درآمدی جدید برای هزینه در بخش عمران و آبادانی روستاها از جمله اقدامات انجام شده در بنیاد مسکن استان است.

وی با بیان اینکه عمران و آبادانی روستاها مهم‌ترین اصل فعالیت‌های بنیاد مسکن است، گفت: ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب برای تعریف و اجرای پروژه‌های عمرانی در روستاها داریم.

مدیرکل بنیاد مسکن استان با اشاره به تهیه طرح هادی برای حدود یکهزار روستای بالای ۲۰ خانوار استان افزود: طرح هادی در ۶۷۲ روستا آغاز و فاز نخست آن نیز در ۲۰۴ روستا به پایان رسیده است.

وی بیان داشت: برای روستاهایی که دارای بافت تاریخی یا باارزش هستند نیز طرح‌های ویژه‌ای در نظر گرفته شده است. از همین روی ۱۹ روستای استان روستاهای هدف بنیاد برای اجرای طرح بهسازی بافت باارزش است.

حسینی با اشاره به تهیه طرح‌های توسعه اقتصادی برای روستاهای استان بیان داشت: تاکنون ۲۷ طرح اشتغالزایی و توسعه پایدار منظومه‌های روستایی در استان تهیه شد.

وی به اشاره به بازسازی روستاهای سیل‌زده استان نیز بیان داشت: سیل پارسال به ۲۷۹ روستا خسارت وارد کرد که بنیادمسکن ۷۲۱ پروژه برای بازسازی خسارت‌های وارده تعریف و اجرا کرد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان گفت: ۶۰۴ روستا معادل ۶۴ درصد روستاهای استان تحت مالکیت بنیاد علوی است و ۷۷ درصد معادل ۸ درصد تحت مالکیت اوقاف و ۲۱ درصد اصلاحات ارضی است.

وی با اشاره به همکاری بنیاد علوی برای واگذاری اسناد مالکیت به روستاییان استان گفت: ۲۰ اکیپ نقشه‌بردار مشغول کار نقشه‌برداری برای صدور اسناد مالکیت اماکن واقع در روستاهای بنیاد علوی هستند.

حسینی همچنین خاطرنشان کرد: در این سال‌ها ۹ هزار و ۲۵۵ قطعه زمین به مساحت ۲۴۴ هکتار به متقاضیان جهت ساخت مسکن مقاوم در روستاها واگذار شد.

وی گفت: تا کنون بنیاد مسکن استان ۹۵ هزار و ۳۴۶ جلد سند مالکیت روستایی و ۶ هزار و ۶۷۹ جلد سند مالکیت شهری صادر کرده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان با اشاره به اجرای طرح اقدام ملی مسکن در استان نیز بیان داشت: ۲ هزار و ۲۹۴ واحدمسکونی در دستور کار بنیاد قرار گرفته که تا کنون برای یکهزار و ۴۵۱ واحد، زمین توسط راه و شهرسازی  تأمین شده است.

وی ادامه داد: برای تأمین مسکن اقشار، تفاهم نامه‌هایی با ادارات، نهادها و سازمان‌ها به امضاء رسیده که در مرحله شناسایی واجدان شرایط توسط دستگاه‌ها هستیم و امیدواریم در سال ۱۴۰۰ جهشی در تولید و عرضه مسکن داشته باشیم.

حسینی بر لزوم مقاوم سازی و بهسازی واحدهای مسکونی در روستاهای استان تأکید کرد و گفت: در ۹۳۳ روستای بالای ۲۰ خانوار استان، ۲۲۸ هزار واحد مسکونی وجود دارد و طبق آمار متأسفانه ۱۲۸ هزار واحد آن غیرمقاوم است که تا کنون ۷۵ هزار واحد مسکونی مقاوم در استان احداث شده که ۱۸ هزار واحد آن در دو سال اخیر بوده است.

وی اظهار داشت: در سال گذشته حدود ۱۲ هزار واحد مسکونی مقاوم در استان احداث شد و امسال نیز ساخت ۱۲ هزار واحد مسکونی دیگر در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان گفت: ۳ هزار واحد مسکونی در قالب اجرای طرح مسکن محرومان با اعتبار ۱۹۵ میلیارد تومان در دستور کار بنیاد مسکن استان قرار دارد که ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. همچنین ۷۱ واحد مسکونی برای ایتام، ۷ واحد مسکن طلاب، ۲۸۴ واحد برای خانواده‌های دارای حداقل دو عضو معلول، ۳۷۴ واحد در قالب طرح تأمین مسکن اقشار کم درآمد در حال احداث و اجرا است.

تاریخ انتشار: 12 دی، 1399 Print This Postنسخه قابل چاپ |


  • گرگان، میدان بسیج، سایت اداری استانداری
  • تلفن تماس: 2-32480281 017
  • نمابر: 32480280 017
  • سامانه پیامکی: 100000100100
  • پست الکترونیکی: info@bmgolestan.ir

© تمامی حقوق مادی و معنوی این پرتال متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان می باشد.