۳۱۹ روستای گلستان در معرض حوادث قرار دارند

«سیدمحمد حسینی» به مناسبت روز ملی ایمنی در جمع خبرنگاران گفت: بنیاد مسکن گلستان با توجه به اینکه مسئول بازسازی خسارت های حوادث است، عملیات پیشگیرانه زیادی را در دستور کار دارد و بیش از ۴ دهه کار بازسازی مناطق آسیب دیده را انجام داده است.

مدیرکل بنیاد مسکن گلستان افزود: به همت همه دست اندرکاران، بازسازی ها در این مناطق به خوبی مدیریت می شود.

وی ادامه داد: استان گلستان به دلیل تهدیدات و مخاطرات طبیعی همچون؛ سیل، زلزله، رانش زمین، سیلاب و غیره جزو ۱۰ استان حادثه خیز کشور محسوب می شود.

حسینی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال تا کنون، بیش از یکصد زمین لرزه در استان گلستان در سامانه زلزله نگاری کشور ثبت شده است و این مسئله ضرورت بازسازی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی را بیشتر می کند.

وی اظهارداشت: بر اساس سرشماری سال ۹۵، از ۹۳۳ روستای بالای ۲۰ خانوار استان، ۲۲۸ هزار واحد مسکونی غیر مقاوم در گلستان وجود دارد که تا پایان سال ۹۸ با پیگیری های همکاران و تخصیص اعتبارات، بخشی از این واحدها مقاوم سازی شده اند.

مدیرکل بنیاد مسکن گلستان افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون، یکصد و ۱۰ هزار واحد مسکونی غیرمقاوم در استان وجود دارد که از ابتدای برنامه چهارم، طرح ویژه نوسازی مسکن روستایی شروع شده است.

افزایش ۵ برابری اعتبارات نوسازی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی بنیاد مسکن گلستان

وی، از افزایش ۵ برابری اعتبارات نوسازی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی بنیاد مسکن گلستان خبر داد و گفت: این رقم در استان تایید شده است و تا کنون ۶۰۰ میلیارد تومان تامین اعتبار شده است.

حسینی اظهارداشت: با توجه به افزایش اعتبار، مردم برای مشارکت و ساخت واحدهای مسکونی جهت مقابله با حوادث اقدام کنند تا شاهد خسارت در مواقع بحرانی نباشیم.

وی گفت: در برنامه هفتم توسعه کشور قرار است تمامی واحدهای بی دوام در استان گلستان بازسازی و مقاوم سازی شوند.

مدیرکل بنیاد مسکن گلستان یادآور شد: از مجموع ۹۳۳ روستای استان، ۳۱۹ روستای گلستان در معرض حوادث و مخاطرات طبیعی قرار دارند.

وی افزود: از این تعداد، ۲۰۰ روستا در معرض جاری شدن سیلاب و سیل و مابقی در خطر لغزش، فروچاله و غیره قرار دارند.

حسینی از آمادگی بنیاد مسکن گلستان برای بازسازی تمامی این روستاها تا سه سال آینده خبر داد و گفت: یکی از برنامه های بنیاد مسکن در سال ۱۴۰۰ شناسایی واحدهای مسکونی حریم رودخانه ها و جابجایی این واحدها است.

وی با اشاره به خسارت واحدهای مسکونی در چهار زلزله رخ داده امسال در گلستان، افزود: در این چهار زلزله، یک هزار واحد مسکونی خسارت دیدند.

مدیرکل بنیاد مسکن گلستان اظهارداشت: تمامی اعتبار مورد نیاز برای بازسازی این واحدهای مسکونی تامین شده است و هیچ محدودیت و نگرانی برای بازسازی حوادث امسال نداریم.

تاریخ انتشار: 12 دی، 1399 Print This Postنسخه قابل چاپ |


  • گرگان، میدان بسیج، سایت اداری استانداری
  • تلفن تماس: 2-32480281 017
  • نمابر: 32480280 017
  • سامانه پیامکی: 100000100100
  • پست الکترونیکی: info@bmgolestan.ir

© تمامی حقوق مادی و معنوی این پرتال متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان می باشد.