دیدار مدیرکل بنیاد مسکن استان گلستان گلستان با سرپرست مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور

سید محمد حسینی، مدیرکل بنیاد مسکن استان با حجت الاسلام دیلم، سرپرست مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور با همراهی مهندس عسگری، مشاور اجرایی مدیرکل دیدار و گفتگو کرد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان در این دیدار با بیان اینکه بنیاد مسکن یک دستگاه تخصصی در حوزه های ساخت مسکن، عمران و ابادانی روستاها و … بوده و هست و بدون هیچ گرایش سیاسی بعنوان بازوی توانمند همه دولتها بوده و هست و خدمت به مردم را اعم از شیعه و سنی در دستور کار دارد و ارائه خدمات به مردم شریف استان اعم از ساخت بیش از ۷۰۰۰ واحد مسکونی سیل زده، تعمیر بیش از ۱۴ هزار واحد مسکونی، توازن و تعادل در توزیع اعتبارات در حوزه مسکن و عمران و ابادانی روستاها را گواه این مهم دانست.
آقای حسینی هماهنگی در تامین زمین و منابع مالی جهت ساخت مساجد و تغییر کاربری اراضی به مذهبی، اجرای طرح های هادی روستاهای دارای اولویت، کمک به ساخت و ساخت مسکن محرومین و نیازمندان، سند دار کردن اماکن واقع در اراضی بنیاد علوی، تامین مسکن اساتید و امامان جمعه و جماعات و سایر اقشار تحت حمایت مرکز بزرگ اسلامی اعم از شیعه و سنی را از اهم مباحث مشترک بین دو نهاد دانست که می تواند با هم افزایی پیگیری شود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان با اشاره به وجود ۵۴ درصد غیر مقاوم و ناایمن در سطح استان که بیشتر این واحدها در ضلع شمالی استان است، مهمترین دغدغه مجموعه بنیاد مسکن استان را ترویج فرهنگ مقاوم سازی و ساخت مسکن مقاوم برای جوانان و مستاجران اهل سنت دانست و با اشاره به تعامل خوب و ارزنده بزرگان اهل سنت استان با بنیاد، از مدیر مرکز بزرگ اسلامی خواستند با ورود جدی به این بحث، موجب رفع و کاهش دغدغه مجموعه بنیاد شوند.

حجت الاسلام والمسلمین دیلم، سرپرست مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور نیز در این دیدار تخصصی بودن، مردمی بودن، متعهد بودن و فراگیر بودن را از ویژگیهای بزرگ و مهم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دانست که همین ویژگیها موجب اعتماد اقشار مختلف مردم به بنیاد مسکن گردیده است.

اقای دیلم جبران خسارتهای سیل ویرانگر در کوتاه ترین زمان ممکن و حضور مستمر کارشناسان متخصص و متعهد بنیاد در کلیه روستاها با هدف کمک به نیازمندان و محرومان را از عوامل مردمی دانستن بنیاد دانست.
سرپرست مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور در ادامه پیشنهاداتی را در جهت تعامل و همکاری بیش از پیش دو نهاد ارائه دادند که مورد استقبال مدیرکل بنیاد مسکن استان قرار گرفت.

تاریخ انتشار: 12 دی، 1399 Print This Postنسخه قابل چاپ |


  • گرگان، میدان بسیج، سایت اداری استانداری
  • تلفن تماس: 2-32480281 017
  • نمابر: 32480280 017
  • سامانه پیامکی: 100000100100
  • پست الکترونیکی: info@bmgolestan.ir

© تمامی حقوق مادی و معنوی این پرتال متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان می باشد.