اجرای طرح هادی در ۶۷۲ روستای استان گلستان

 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از آغاز عملیات اجرایی طرح هادی در ۶۷۲ روستای استان خبر داد.

سیدمحمد حسینی اظهار داشت: گلستان با ۴۷ درصد جمعیت روستایی پس از سیستان و بلوچستان، دومین استان با بیشترین جمعیت روستایی است و در طرح هادی با توسعه و عمران روستایی می‌توانیم جمعیت روستایی را حفظ و مهاجرت معکوس را رقم بزنیم.

وی افزود: ۹۳۳ روستای استان بیش از ۲۰ خانوار دارند و مسئولان استانی و فرمانداران در شورای برنامه ریزی استان و شهرستان‌ها، با وجود محدودیت‌های اعتباری حمایت و توجه ویژه‌ای به بخش عمران داشتند و اعتبارات خوبی تامین شده است.

حسینی ادامه داد: تاکنون در ۷۲ درصد روستاهای بیش از ۲۰ خانوار استان شامل ۶۷۲ روستا عملیات اجرایی طرح هادی آغاز شده که بهسازی معابر و پیاده روها، زیرسازی و آسفالت، جمع آوری و دفع آب‌های سطحی از جمله عملیاتی است که در این طرح اجرا می‌شود.

وی اضافه کرد: از ۳۹ هزار و ۴۰۰ روستای کشور تاکنون ۱۹ هزار و ۹۰۰ روستا طرح هادی را آغاز کرده‌اند که شامل ۵۱ درصد می‌شود اما طرح هادی در استان گلستان در ۷۲ درصد روستاها آغاز شده و از متوسط کشوری ۲۰ درصد بیشتر هستیم.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان گفت: فاز یک طرح هادی در ۲۵۴ روستای استان به پایان رسیده و بنا داریم روستاهای هدف که پرجمعیت و در حریم شهرها هستند را توسعه بدهیم تا با عمران و آبادانی جلوی مهاجرت به شهرها را بگیریم.

حسینی افزود: در پنج درصد روستاهای استان شامل ۴۳ روستا طرح هادی به اتمام رسیده و لایحه‌ای را به نمایندگان مجلس ارائه کردیم که در بودجه ۱۴۰۰ سهم بیشتری در اجرا و بازنگری طرح هادی در نظر گرفته شود.

وی با بیان اینکه دو هزار و ۹۰۰ کیلومتر شبکه معابر روستایی در استان وجود دارد، بیان داشت: هزار کیلومتر معابر بهسازی و بازسازی شده و امسال هم با تائید قیر رایگان برای عمران و آبادانی روستاها در مجلس و شورای نگهبان شاهد انقلاب آسفالت خواهیم بود.

مهندس حسینی خاطرنشان کرد: ۳۱۹ روستای گلستان جزو روستاهای در معرض خطر حوادث طبیعی هستند و تاکنون ۲۸ روستا ایمن‌سازی و ۳۷ روستا هم در دست اجرا هستند، بهسازی دیوار حائل و کانال‌های در دسترس سیلاب در دستور کار قرار دارد تا در حوادث شاهد خسارت به شبکه معابر و منازل مسکونی نباشیم.

تاریخ انتشار: 12 دی، 1399 Print This Postنسخه قابل چاپ |


  • گرگان، میدان بسیج، سایت اداری استانداری
  • تلفن تماس: 2-32480281 017
  • نمابر: 32480280 017
  • سامانه پیامکی: 100000100100
  • پست الکترونیکی: info@bmgolestan.ir

© تمامی حقوق مادی و معنوی این پرتال متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان می باشد.