دیدار مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گلستان با مدیرکل

حجت الاسلام والمسلمین سلیمانی فرد، مدیرکل محترم اوقاف و امور خیریه استان و هیات همراه با سید محمد حسینی، مدیرکل بنیاد مسکن استان دیدار و در خصوص فعالیتهای مشترک دو دستگاه گفتگو کردند.

در این دیدار که مهندس ولی الهی، معاون عمران روستایی، مهندس مهرگانفر، معاون مسکن شهری و مهندس عسگری، مدیرعامل انجمن خیرین مسکن ساز استان و مشاور اجرایی مدیرکل نیز حضور داشت، در خصوص تسریع در اجرای تفاهم نامه فی مابین در خصوص مسکن خدام و اصحاب وقف و مشارکت در پروژه های عمرانی و صدور اماکن شهری و روستایی اوقاف بحث و تبادل نظر کردند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان در این جلسه با بیان اینکه فرصت خدمت به مردم کوتاه است افزود؛ همکاری با اداره کل اوقاف و خدمت به جامعه هدف آن برای مجموعه بنیاد افتخار است و ظرفیتهای هر دو دستگاه برای خدمت مشارکتی به مردم بسیار زیاد است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه نیز در این جلسه با تشکر از دغدغه مدیرکل بنیاد مسکن استان برای تامین مسکن اقشار مختلف، بر مشارکت در اجرای پروژه های مشترک تاکید کر         د.

در ادامه این جلسه روند صدور اسناد مالکیت، روند احداث مسکن خدام و اصحاب وقف و پروژه های قابل اجرا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

تا کنون ۶۴۵ مسجد و اماکن مذهبی توسط بنیاد نقشه برداری، نیمی از این تعداد منجر به صدور سند و مابقی برای صدور سند ارسال شده است.

تا کنون ۱۷۰ نفر از خدام اماکن مذهبی در سطح استان جهت ساخت مسکن شناسایی شده اند و در حال دریافت پروانه هستند. منابع اعتباری ساخت این واحدها توسط بنیاد مسکن استان تامین شده است

همچنین مقرر شد در مورد مشارکت در اجرای پروژه های مسکونی در املاک اوقافی در شهرهای استان نیز نشست های کارشناسی توسط معاونین دو دستگاه برگزار گردد.

 

تاریخ انتشار: 12 دی، 1399 Print This Postنسخه قابل چاپ |


  • گرگان، میدان بسیج، سایت اداری استانداری
  • تلفن تماس: 2-32480281 017
  • نمابر: 32480280 017
  • سامانه پیامکی: 100000100100
  • پست الکترونیکی: info@bmgolestan.ir

© تمامی حقوق مادی و معنوی این پرتال متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان می باشد.