وجود ۳۱۳ روستای در معرض خطر در گلستان

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان، مدیرکل بنیاد مسکن استان گفت: ۴۷ درصد جمعیت استان گلستان روستایی است و در این راستا بحث تهیه و اجرای طرح هادی حائز اهمیت است.

آقای حسینی با بیان اینکه با توسعه و عمران طرح روستایی می توان مانع مهاجرت روستائیان به حاشیه شهرها شد، ادامه داد: ۹۳۳ روستای بیش از ۲۰ خانوار در استان گلستان وجود دارد، خوشبختانه با همت شورای برنامه ریزی استان و شهرستان ها به بحث عمران روستایی توجه ویژه ای داشتیم و اعتبارات خوبی به این بخش اختصاص یافته است.

حسینی بیان کرد: طرح هادی ۶۷۲ روستا شامل ۷۲ روستاهای گلستان اجرایی شده و در این طرح ها به موضوع آسفالت معابر اصلی، جمع آوری و دفن آب های سطحی توجه شده است.

وی با بیان اینکه در کشور ۵۱ درصد طرح هادی روستایی اجرا شده است، افزود: در ۲۵۲ روستای استان گلستان، فاز یک طرح هادی به اتمام رسیده و از مجموع دو هزار و ۹۰۰ کیلومتر طول شبکه معابر در روستاها یک هزار کیلومتر آن بهسازی و بازسازی شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن گلستان تأکید کرد: امیدواریم امسال با تأمین قیر رایگان که برای عمران و آبادانی روستاهای کوچک اتفاق افتاده در سال جاری و سال ۱۴۰۰ نهضت آسفالت در روستاهای گلستان راه اندازی شود.

حسینی ابراز داشت: ۳۱۳ روستا در استان گلستان جزو روستاهای در معرض خطر هستند که از این تعداد ۳۸ روستا ایمن سازی شده و ایمن سازی ۳۷ روستا در دست اقدام است.

تاریخ انتشار: 12 دی، 1399 Print This Postنسخه قابل چاپ |


  • گرگان، میدان بسیج، سایت اداری استانداری
  • تلفن تماس: 2-32480281 017
  • نمابر: 32480280 017
  • سامانه پیامکی: 100000100100
  • پست الکترونیکی: info@bmgolestan.ir

© تمامی حقوق مادی و معنوی این پرتال متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان می باشد.