آمادگی بنیاد مسکن گلستان برای تامین مسکن ورزشکاران

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان، نشست مدیران کل و معاونین بنیاد مسکن و ورزش و جوانان استان جهت پیگیری تفاهم نامه همکاری مشترک در خصوص تامین مسکن جوانان، ورزشکاران، قهرمانان و همچنین صدور اسناد مالکیت اماکن ورزشی برگزار شد.

اقای برزمینی، مدیرکل ورزش و جوانان استان در ابتدای این جلسه از حمایتها و تعاملات بنیاد مسکن استان با مجموعه ورزش و جوانان و پیگیری های مستمرشان جهت خانه دار شدن جوانان، ورزشکاران، قهرمانان و جامعه هدف اداره کل ورزش و جوانان تشکر کردند و از معاونینشان خواستند تمام تلاش خود را جهت برخورداری جوانان، ورزشکاران و قهرمانان از طرح های مسکن بنیاد مسکن بکار گیرند.

آقای برزمینی همچنین در این جلسه از مدیرکل بنیاد مسکن استان خواستند نسبت به واگذاری زمین جهت ساخت سالن های ورزشی روستایی نیز مساعدت های لازم را داشته باشند.

آقای حسینی، مدیرکل بنیاد مسکن استان نیز با تشکر از برگزاری این جلسه، خدمت به جامعه هدف اداره کل ورزش و جوانان که جوانان، قهرمانان و ورزشکاران هستند را باعث افتخار دانستند.

اقای حسینی ابراز داشت: در سال جهش تولید در راستای منویات مقام معظم رهبری، مقرر شد ارائه خدمات را از درخواست محوری خارج کنیم و ما سراغ مردم برویم تا از خدمات بنیاد بیشتر برخوردار شوند.

-۵۶  درصد از واحدهای مسکونی استان بی دوام است که میطلبد مقاوم سازی خانه های روستایی بطور جدی در برنامه کار قرار گیرد که در همین راستا در سال گذشته حدود ۱۲ هزار واحد احداث گردید و در سال ۹۹ نیز بیش از ۱۰ هزار واحد در دست احداث است.

– متقاضیان عزیزی که میخواهند واحد مسکونی خود را نوسازی کنند می توانند به سایت بنیاد مراجعه کنند و با انتخاب یکی از بسته های پیش بینی شده تا سقف ۵۰ میلیون تومان از تسهیلات قرض الحسنه استفاده کند.

– چنانچه در روستایی تعداد زیادی متقاضی ساخت اما فاقد زمین وجود داشته باشد، بنیاد زمین مورد نیاز انان را تامین میکند و در صورت واگذاری ساخت به بنیاد، تا ۸۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه توسط بنیاد مسکن استان تامین می شود.
_  متقاضیان ساخت مسکن در شهرهای با جمعیت کمتر از ۲۵ هزار نفر جمعیت نیز می توانند از همین تسهیلات استفاده کنند

– در شهرهای استان نیز کار ساخت مسکن در قالب طرح اقدام ملی مسکن به بنیاد مسکن استان واگذار شده است که بنیاد برای ساخت مسکن این متقاضیان نیز آمادگی کامل دارد.

– باید اطلاع رسانی گسترده ای جهت برخورداری متقاضیان از این طرح ها صورت گیرد.

– استقبال مردم در برخورداری طرح های مسکن بنیاد، شرط موفقیت این طرح ها است.

– سمن ها و هیات های ورزشی نیز می توانند از کلیه طرح های مسکن بنیاد مسکن استان بصورت ویژه استفاده کنند.
– مدیرکل بنیاد مسکن استان از آمادگی بنیاد جهت واگذاری اراضی مورد نیاز ورزش و جوانان در روستاهای هدف خبر داد و ابراز داشت: بنیاد این امادگی را دارد تا کاربری املاک مازاد و بلااستفاده ورزش و جوانان در روستاها را جهت بهره برداری موثرتر بویژه ساخت مسکن مورد نیاز در روستاها، به کاربری مسکونی تبدیل کند

– آقای حسینی همچنین از آمادگی بنیاد مسکن استان برای صدور اسناد مالکیت اراضی و اماکن ورزش و جوانان در روستاها و شهرهای استان خبر داد.

– پرداخت ۸۶ میلیون تومان کمک بلاعوض و ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه با بازپرداخت پانزده ساله و کارمزد ۵ درصد به خانواده های دارای حداقل دو عضو معلول و پرداخت ۱۰۰ میلیون تومان کمک بلاعوض و ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه به ایتام نیز می تواند از دیگر خدمات بنیاد مسکن استان به جامعه هدف ورزش و جوانان باشد.
در پایان این جلسه مقرر گردید شناسایی متقاضیان جهت برخورداری از خدمات قابل ارائه تا دهه مبارک فجر انجام گردد.

تاریخ انتشار: 24 آذر، 1399 Print This Postنسخه قابل چاپ |


  • گرگان، میدان بسیج، سایت اداری استانداری
  • تلفن تماس: 2-32480281 017
  • نمابر: 32480280 017
  • سامانه پیامکی: 100000100100
  • پست الکترونیکی: info@bmgolestan.ir

© تمامی حقوق مادی و معنوی این پرتال متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان می باشد.