زلزله زدگان رامیان ۲۱میلیارد ریال کمک هزینه اسکان موقت دریافت کردند

 

فرماندار رامیان گفت: مبلغ ۱۰ میلیون تومان کمک بلاعوض اسکان موقت به زلزله زدگان رامیانی تعلق گرفت که در حال حاضر این مبلغ به حساب همه افراد واریز شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، جواد صادقلو در خصوص آخرین وضعیت ساخت و سازهای روستاهای زلزله زده اظهارکرد: بعد از زلزله ۱۷ شهریور امسال که تاکنون ۹۷ روز از آن می گذرد هشت واحد مسکونی بازسازی و مورد بهره برداری زلزله زدگان قرار گرفته است.

وی افزود: بر اثر زلزله شهریور ماه سال جاری تعداد ۲۱۱ واحد مسکونی در سطح ۱۰ روستای کوهستانی بخش مرکزی تخریب و بلافاصله در دستور کار بازسازی قرار گرفت که خوشبختانه تاکنون برای ۲۰۰ واحد پروانه ساختمانی صادر شده و ۱۹۶ پرونده به بانک عامل معرفی شده است.

صادقلو بیان کرد: در حال حاضر ۵۹ واحد در مرحله فونداسیون، ۳۵ واحد در مرحله احداث ستون، ۲۹ واحد در مرحله احداث سقف، ۲۱ واحد در مرحله دیوار چینی و شیب بندی و نصب درب و پنجره هستند که هشت واحد هم تاکنون به اتمام رسیده و در حال بهره برداری است.

فرماندار رامیان در خصوص وضعیت اسکان موقت اهالی زلزله زده هم توضیح داد: با عنایت به زمان وقوع زلزله که در آستانه فصل سرما در مناطق کوهستانی شهرستان به وقوع پیوست و لزوم مدیریت و اسکان موقت مردم روستاهای زلزله زده، پیگیر دریافت کمک بلاعوض اسکان موقت از طریق بنیادمسکن استان و تهران بودیم که با پیگیری های استاندار و مدیرکل بنیادمسکن انقلاب اسلامی استان مبلغ ۱۰ میلیون تومان کمک بلاعوض اسکان موقت به زلزله زدگان تعلق گرفت که در حال حاضر این مبلغ به حساب همه افراد واریز شده است.

وی ادامه داد: با همکاری و مدیریت شوراها و دهیاران بویژه در روستاهای ویرو و قورچای که بیشترین خسارت را دیده اند، تقریباً همه زلزله زدگان نسبت به اسکان موقت ساماندهی شدند و برخی در منازل اقوام و فامیل و برخی در روستاهای همجوار اسکان یافتند تا در زمستان خانواده این عزیزان در چادر نباشند.

صادقلو تأکید کرد: عملیات ساخت و ساز هم با قوت و قدرت و همکاری همه مسئولین اجرایی در حال انجام است.

 

 

روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان

تاریخ انتشار: 24 آذر، 1399 Print This Postنسخه قابل چاپ |


  • گرگان، میدان بسیج، سایت اداری استانداری
  • تلفن تماس: 2-32480281 017
  • نمابر: 32480280 017
  • سامانه پیامکی: 100000100100
  • پست الکترونیکی: info@bmgolestan.ir

© تمامی حقوق مادی و معنوی این پرتال متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان می باشد.