بسمه تعالی

راهنمای تکمیل فرم ثبت نام اولیه متقاضیان پروژه های مسکن شهری


متقاضی گرامی، ضمن عرض سلام و تشکر از شما در خصوص صرف وقت جهت مطالعه این راهنما، موارد ذیل در راستای تکمیل صحیح فرم ثبت نام اولیه پروژه های مسکن شهری توسط شهروندان متقاضی ایجاد گردیده است.

لذا خواهشمند است پس از مطالعه ی دقیق این موارد نسبت به تکمیل فرم ثبت نام اقدام نمایید.

پیشاپیش از حسن توجه شما کمال تشکر را داریم.

 1. جهت مشاهده هر چه بهتر سامانه ثبت نام حتما از مرورگرهای بروز فایرفاکس، گوگل کروم و یا اینترنت اکسپلورر نسخه های7، 8، 9، 10 استفاده نمایید. در صورت لزوم جهت بروزرسانی مرورگر خود می توانید از اینجا اقدام نمایید.

 2. لطفا قبل از پر کردن فیلدها، حتما کیبورد خود را در حالت فارسی قرار دهید و در پر کردن فیلدها (مشخصات) نسبت به معتبر بودن اطلاعات، دقت کافی را داشته باشید.

 3. لازم بذکر است که فرایند ثبت نام در دو مرحله انجام می پذیرد. در مرحله ی اول نسبت به پر کردن فرم اقدام نمایید. در مرحله ی دوم امکان بازبینی و بررسی اطلاعات وارد شده فراهم گردیده است. بنابراین در صورت تایید صحت اطلاعات وارد شده دکمه ی تایید و ثبت نهایی را بزنید و در غیراینصورت جهت ویرایش مجدد دکمه ی ویرایش و بازگشت را بزنید.

 4. در طی مراحل ثبت نام از کلیک برروی دکمه Back مرورگر خود و باز کردن بیش از یک صفحه مرور گر بر روی کامپیوتر خود خودداری نمایید در غیر اینصورت به صفحه اصلی بازگشته و مراحل ثبت نام را دوباره انجام دهید.

 5. آندسته از فیلدهای فرم که در کنار آنها کلمه الزامی درج گردیده، می بایست حتما تکمیل گردند. در غیراینصورت راهیابی به مرحله ی بعدی ثبت نام امکان پذیر نخواهد بود.

 6. آندسته از فیلد ها که پاسخ موردنیاز برای شما بصورت کشویی فراهم گردیده (بعنوان مثال: شغل، میزان تحصیلات و ...) می بایست یکی از آیتم ها از سوی شما انتخاب شود و تنها امکان انتخاب یکی از پاسخ های پیش بینی شده امکان پذیر می باشد.

 7. هر فرد تنها یکبار می تواند در سایت ثبت نام نماید و امکان ثبت نام مجدد برای یک کدملی امکان پذیر نمی باشد.

 8. در فیلد وضعیت تاهل، گزینه زن سرپرست خانوار به بانوان مجرد، مطلقه و کسانی که همسرشان فوت نموده است و دارای حکم سرپرستی خانوار از دادگاه می باشند، اطلاق میگردد.

 9. در تکمیل مشخصات میزان تحصیلات می بایست آخرین مدرک تحصیلی اخذ شده تا زمان تکمیل فرم درج گردد.

 10. در تکمیل مشخصات وضعیت تملک واحد مسکونی، منظور از گزینه شخصی وجود سند یک واحد مسکونی بنام تکمیل کننده و یا همسر نامبرده می باشد. به بیان دیگر در صورتیکه واحد مسکونی از سوی تکمیل کننده فرم یا همسر ایشان به شخص دیگر و به هر نحوی واگذار شده است (از قبیل صلح نامه، وکالت بلاعزل و...) اما سند جدید به نام خریدار واحد مسکونی از سوی اداره ثبت صادر نگردیده باشد؛ واحد موصوف همچنان به نام تکمیل کننده فرم و یا همسر ایشان می باشد.

 11. در تکمیل مشخصات "آیا تاکنون از بانکها برای خود یا همسرتان تسهیلات خرید مسکن دریافت نموده اید؟" متقاضی می بایست چنانچه خود یا همسر ایشان تسهیلات خرید مسکن و در قالب هر عنوانی (جوانان، داخلی بانک مسکن و ...) دریافت نموده و در حال حاضر تسهیلات موصوف در حال بازپرداخت اقساط و بنام نامبرده و همسر ایشان باشد، گزینه ی بلی را انتخاب نماید

 12. در تکمیل مشخصات شماره تماس ثابت، شماره تلفن همراه، سایر شماره های تماس، پست الکترونیک و نشانی می بایست دقت نظر کافی داشته باشید، لذا مشخصات فوق مبنای اطلاع رسانی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان به متقاضیان خواهد بود و در صورت عدم ارائه اطلاعات معتبر بنیاد مسکن هیچگونه مسولیتی در این خصوص نخواهد داشت.

 13. در تکمیل مشخصات شهر مورد تقاضا، می بایست حداقل یک شهر انتخاب گردد. البته همانگونه که در فرم نیز مشخص شده است، هر تکمیل کننده فرم می تواند در صورت تمایل حداکثر متقاضی واحد مسکونی در سه شهر باشد.

  بدیهی است در صورت انتخاب هر شهر، می بایست نسبت به تکمیل مدت زمان سابقه سکونت در آن شهر نیز اقدام گردد.

 14. در بخش توان مالی

  منظور از کل توان پرداخت نقدی: میزان پرداخت وجه توسط شما در زمان عقد قرارداد فروش یا پیش فروش می باشد.

  منظور از کل توان پرداخت طی 12 ماه پس از عقد قرارداد (اقساط 3 ماهه): علاوه بر میزان پرداخت نقدی، میزان قدرت پرداخت وجه توسط شما طی 12 ماه آینده و در چهار قسط مساوی (یک چهارم مبلغ موصوف طی سه ماهه اول پس از عقد قرارداد، یک چهارم طی سه ماهه دوم پس از عقد قرارداد، یک چهارم طی سه ماهه سوم پس از عقد قرارداد و یک چهارم باقیمانده طی سه ماهه چهارم پس از عقد قرارداد)

  مثال: متقاضی 1 در حال حاضر توانایی پرداخت 350/000/000 (سیصد و پنجاه میلیون ریال) را دارد و علاوه بر آن طی دوازده ماه آینده ماهیانه مبلغ 10/000/000 (ده میلیون ریال) می تواند، پرداخت نماید. بنابراین می بایست مطابق الگوی ذیل نسبت به تکمیل فیلدهای توان مالی اقدام نماید.


 15. در قسمت توضیحات می توانید آنچه که می بایست از سوی شما به همکاران فروش این بنیاد اطلاع رسانی گردد و در فرم مذکور مبهم و یا پیش بینی نگردیده است، را درج نمایید.

 16. توجه ویژه: فرایند ثبت نام زمانی تکمیل خواهد شد که کد رهگیری 12 رقمی به شما ارائه شود. لازم بذکر است جهت پیگیری و یا ویرایش مجدد چه از طریق سامانه و چه بصورت حضوری بایستی کد رهگیری را بهمراه داشته باشید. بنابراین پس از تکمیل فرایند ثبت نام نسبت چاپ و یا یادداشت کدرهگیری حتما اقدام نمایید.

 17. در صورت نیاز به هرگونه تغییر در مشخصات تکمیل شده فرم ثبت نام از سوی متقاضی، می بایست نسبت به ویرایش اطلاعات در بازه ی زمانی مشخص که از طریق وبسایت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان اطلاع رسانی خواهد شد، اقدام نمایید.


تایید و مرحله بعد بازگشت به صفحه اصلی